مدیران خودروعصر اعتبار

معاون سازمان مالیاتی اعلام کرد:

لزوم ضمانت اجرای کافی اخذ مالیات از خانه‌های خالی

عصر ساختمان- معاون فنی و حقوقی سازمان مالیاتی گفت: مالیات بر واحدهای خالی زمانی بازدارنده است که اثر آن قابل توجه باشد؛ بنابراین برای بازدارندگی و ضمانت اجرای بیشتر، باید میزان مالیات را افزایش داد.

لزوم ضمانت اجرای کافی اخذ مالیات از خانه‌های خالی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۸:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از ایبنا، محمود علیزاده در ارتباط تصویری با بخش خبری شبکه یک سیما افزود: در خصوص مالیات بر خانه‌های خالی، متولی امر اسکان و املاک، وزارت مسکن و شهرسازی است و سامانه شناسایی واحدهای خالی از سکنه باید توسط این وزارتخانه آماده شود و در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گیرد.

    وی ادامه داد: این سامانه از نظر ساختاری آماده شد، اما هنوز محتوای آن که اطلاعات و شاخص‌هایی که بتواند تشخیص درست نسبت به واحدهای خالی از سکنه داشته باشد، هنوز تکمیل نشده است تا بر اساس آن مطالبه مالیات از این واحدها اجرا شود.

    علیزاده اضافه کرد: دستگاه‌های دیگر هم باید اطلاعات خود را به این سامانه بدهند. وی اضافه کرد: بر اساس قانون، خانه‌های خالی از سکنه؛ خانه‌هایی هستند که مالکان بیش از دو واحد داشته باشند و آن را به مدت بیش از یک سال، خالی نگه داشته باشند و بر اساس قانون، شناسایی این واحدها از طریق سامانه ایجاد شده توسط وزارت راه و شهرسازی انجام می‌شود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی