مدیران خودروعصر اعتبار

وجود ۵۰۰ هزار خانه خالی در تهران

عصر ساختمان- سرپرست سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تهران گفت: بیش از ۲۰ درصد از خانه های خالی کشور با عدد ۵۰۰ هزار واحد برای استان تهران است که متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به منابع اطلاعات و چالش‌های قانونی امکان دریافت مالیات از صاحبان این املاک میسور نبود.

وجود ۵۰۰ هزار خانه خالی در تهران
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از فارس، نعمت الله ترکی از اشتغال 85 هزار نفر در سال 98 خبرداد و گفت: مشخصات این افراد در سامانه ثبت شده است.

  سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران با اشاره به اینکه در قانون برنامه ششم توسعه ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در کل کشور تاکید شده است گفت: پیش بینی ما برای امسال ایجاد 95 هزار فرصت شغلی در استان تهران است.

  ترکی اظهار کرد: نکته قابل تامل اینکه 30 هزار فرصت شغلی مازاد بر اعداد اعلامی ایجاد شده سال گذشته مربوط به بخش ارتباطات بوده که در نوع خود قابل تامل است.

  سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان تهران اعلام کرد: بیش از 20 درصد از خانه های خالی کشور با عدد حدود 500 هزار واحد برای استان تهران است که متاسفانه به دلیل عدم دسترسی به منابع اطلاعات و برخی چالش های قانونی امکان دریافت مالیات از صاحبان این املاک میسور نبود.

  وی افزود: با عملیاتی کردن قانون بودجه و اخذ مالیات از صاحبان خانه های خالی اجرای این قانون در سه ماهه دوم سال 99 رسما عملیاتی خواهد شد.

  ترکی گفت: برای تحقق این مهم جلسات و اقداماتی در حوزه مدیریت شهری و شهرداری ها به ویژه شهرداری تهران انجام شده و با توجه به اینکه نیمی از این مبلغ بعنوان مشوق قانونی به شهرداری ها باز می گردد انگیزه خوبی برای همکاری شهرداری ها برای اجرای این قانون ایجاد شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی