مدیران خودروعصر اعتبار

وام مسکن تاثیری در قدرت خرید مردم ندارد

عصر ساختمان- نماینده مردم قائمشهر در مجلس با بیان "وام خرید مسکن تأثیری زیادی در افزایش قدرت مالی خریداران ندارد" گفت: طرح ملی مسکن در مرحله ثبت‌نام باقیمانده است.

وام مسکن تاثیری در قدرت خرید مردم ندارد
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، کمال علی‌پور خنکداری با اشاره به ضرورت تولید مسکن در کشور، اظهار کرد: بر اساس آمارها کشور برای تأمین مسکن جوانان و خریداران جدید به حدود یک میلیون واحد مسکن جدید نیاز دارد، از این رو فعال سازی انبوه سازان در این شرایط بسیار ضروری است.

  وی تصریح کرد: دولت باید مانند مسکن مهر، اقداماتی را برای تولید مسکن انبوه انجام دهد، متأسفانه بعد از گذشت چند سال، دولت تنها اخیرا طرح ملی مسکن را اجرایی کرده که آن هم در مرحله ثبت نام باقی مانده است.

  وی افزود: تولید گسترده مسکن موجب افزایش عرضه واحدهای مسکونی جدید به بازار می شود، این مسئله به صورت مستقیم در کاهش قیمت ها و به تعادل رسیدن بازار اثرگذار است. متأسفانه روند افزایش قیمت ها در بازار مسکن و عوامل تأثیرگذار در این حوزه، نشان می دهد که دولت بازار مسکن را کنترل نکرده است.

  نماینده مجلس یازدهم اظهار کرد: دولت باید شفاف سازی کند که چرا قیمت یک واحد مسکونی جدید به میزان چشمگیری بالا رفته است، باید مشخص شود که هزینه مصالح ساختمانی، خدمات و نیروهای انسانی چه میزان است که سازندگان این مسائل را علت افزایش قیمت ها اعلام می کنند.

  علی‌پور خنکداربا بیان اینکه در شرایط کنونی میزان تسهیلات بانکی برای خرید مسکن بسیار پایین است، گفت: در شرایط کنونی وام خرید مسکن تأثیری زیادی در افزایش قدرت مالی خریداران ندارد، از این رو دولت هم باید میزان تسهیلات را بالا برده و هم سود اقساط را کاهش دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی