مدیران خودروعصر اعتبار

معاون بازسازی بنیاد مسکن خبر داد:

پیشنهاد ساخت ۵۰۰ هزار مسکن روستایی در سال جاری

افزایش سقف تسهیلات به ۵۰ میلیون

عصر ساختمان- معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: وزارت کشور، پیشنهاد ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی را داده است بنابراین با توجه به سابقه بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی در صورت پشتیبانی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات، ظرفیت ساخت ۵۰۰هزار واحد مسکونی وجود دارد.

پیشنهاد ساخت ۵۰۰ هزار مسکن روستایی در سال جاری
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، عزیزالله مهدیان معاون بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ضمن بیان این نکته که سقف تسهیلات مسکن روستایی بر اساس توان بازپرداخت اقساط توسط روستاییان افزایش یافته است، گفت: با پیگیری‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سقف تسهیلات مسکن روستایی با افزایش 10میلیون تومانی از 40میلیون تومان به 50میلیون تومان می‌رسد.

  معاون بازسازی بنیاد مسکن، ضمن اشاره به پرداخت 200 هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن روستایی در طول سال‌های گذشته، عنوان کرد: امکان استفاده از منابع مالی تسهیلات بازگشتی مسکن مهر در اعطای تسهیلات مسکن روستایی وجود ندارد، زیرا خط اعتباری ایجاد شده برای مسکن مهر تنها در اختیار بانک مسکن است اما تسهیلات مسکن روستایی اختصاص به بانک خاصی ندارد و همه بانک‌های عامل در کشور، موظف به تامین اعتبار تسهیلات مسکن روستایی هستند.

  *پیشنهاد ساخت 500هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری

  وی در بیان اثربخش بودن تسهیلات مسکن روستایی، افزود: تسهیلات مسکن روستایی تنها تسهیلاتی است که ضمانت آن به صورت سفته زنجیره ای انجام می‌پذیرد. بدین‌ترتیب که هر 3متقاضی با تامین سفته برای هر نفر نسبت به دریافت وام اقدام می‌کنند که این روش ضمانت تسهیلات ساده‌ترین شیوه ضمانت تلقی می‌شود.

  مهدیان در پایان با اشاره به حضور 3میلیون واحد مسکونی غیر شهری در بافت فرسوده و تهدید جدی بلایای طبیعی برای خانوارهای ساکن واحدهای فرسوده روستایی، گفت: برنامه بنیاد مسکن ساخت 200هزار واحد مسکونی روستایی در سال جاری است اما سازمان مدیریت بحران وزارت کشور، پیشنهاد ساخت 500 هزار واحد مسکونی را داده که این پیشنهاد مورد توجه ریاست جمهوری قرار گرفته است. بنابراین با توجه به سابقه بنیاد مسکن در ساخت مسکن روستایی در صورت پشتیبانی بانک‌ها برای اعطای تسهیلات، ظرفیت ساخت 500هزار واحد مسکونی وجود دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۳ ماه پیش
    آرشیو