مدیران خودروعصر اعتبار

استاندار تهران:

زمین لرزه تهران دامن همه را خواهد گرفت

عصر ساختمان- استاندار تهران گفت: در صورتی که تدابیر لازم برای مقابله با زلزله به موقع و به صورت همگانی اندیشیده و اعمال نشود، این حادثه در صورت وقوع دامن همه را خواهد گرفت و پیر و جوان نخواهد شناخت.

زمین لرزه تهران دامن همه را خواهد گرفت
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، انوشیروان محسنی بندپی افزود: زلزله هیچ شباهتی به کرونا ندارد که بتوان با اعمال پروتکل‌هایی آن را کنترل و از شیوع آن جلوگیری کرد، خبر نمی‌کند و نشانه قبلی ندارد.

  وی یادآورشد: با توجه به ویژگی‌های استان تهران و گسل‌های زیادی که پیرامون این استان وجود دارد، حفظ آمادگی و تقسیم کاری که بر اساس قانون مدیریت بحران جدید ایجاد شده ضروری به نظر می‌رسد.

  محسنی بندپی با بیان اینکه برای رسیدن به این آمادگی باید تدابیر لازم را اندیشید، اظهارداشت: در جلسه آتی مدیریت بحران استان تهران، همه دستگاه‌های اجرایی استان بر اساس قانون جدید مدیریت بحران، وظایفی که به آن‌ها محول شده است را باید ارائه کنند که در تامین و اجابت آن چقدر امکانات موجود است و چقدر اعتبار می‌طلبد و چه نیاز‌هایی در آینده دارند.

  استاندار تهران گفت: باید بر اساس این قانون جدید پیش رفت و با یک برنامه ریزی زمانبندی شده، خود را آماده مقابله با زلزله کرد تا در صورت وقوع این اتفاق طبیعی غافلگیر نشویم.

  زلزله‌ای به بزرگی 5.1 درجه در مقیاس ریشتر در 19 اردیبهشت و چهار ریشتر در هفت خرداد تهران را لرزاند که به گفته تمامی مسئولان منشا آن گسل 85 کیلومتری مشا محسوب می‌شود، گسلی که از شرق استان تهران در دماوند آغاز می‌شود و تا نزدیکی استان البرز در شمالغرب غرب ادامه دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی