مدیران خودروعصر اعتبار

تحویل واحد‌های مسکونی سیل و زلزله زده تا ۲ ماه آینده

عصر ساختمان- رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: با مساعد شدن شرایط در استان‌های کشور تا ۲ ماه آینده تمام واحد‌های مسکونی سیل و زلزله زده تحویل داده می‌شود.

تحویل واحد‌های مسکونی سیل و زلزله زده تا ۲ ماه آینده
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از میزان،  علیرضا تابش در نشست خبری درباره آخرین وضعیت بازسازی واحد‌های مسکونی سیل و زلزله زده در کشور گفت: از ابتدای سال 98 بالغ بر 23 استان در کشور تحت تاثیر زلزله و سیل قرار گرفت که بر اساس آن در 10 نقطه به واحد‌های مسکونی و تجاری خسارت وارد شد.

  وی افزود: در سال گذشته بالغ بر 108 هزار واحد مسکونی احداثی و 91 هزار واحد تعمیری با اعتبار بالغ بر 7 هزار و 400 میلیارد تومان تسهیلات و 3 هزار میلیارد تومان نیز کمک بلاعوض در دستور کار قرار گرفت.

  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: به طور کلی تعمیرات 87 هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است و 63 هزار واحد احداثی در فروردین 98 به بانک‌ها برای انعقاد قرار داد معرفی شدند.

  تابش گفت: در مراحل ساخت در حال حاضر کار سفت کاری 52 هزار واحد مسکونی صورت گرفته است و 40 هزار واحد به افراد تحویل داده شده است.

  وی افزود: در تلاشیم مابقی واحد‌های مسکونی با مساعد شدن شرایط شرایط در استان‌ها تا 2 ماه آینده به طور کامل تحویل افراد داده می‌شود.

  رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: در استان خوزستان بالغ بر 5 هزار و 600 واحد مسکونی بر اثر سیل خسارت که 5 هزار و 500 واحد به بانک‌ها معرفی شدند و در استان‌های گلستان، کرمانشاه، لرستان و همدان احداث واحد‌های خسارت‌دیده از سیل و زلزله پیشرفت خوبی داشته است.

  تابش در توضیح اینکه در کرمانشاه هنوز عده‌ای در کانکس زندگی می‌کنند اظهار کرد: بعد از پایان پروژه‌ها برخی از افراد چنین ادعایی دارند که در این بین عده‌ای از افراد زمین نداشتند و به همین دلیل نمی‌توانیم برای این افراد خانه احداث کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی