مدیران خودروعصر اعتبار

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی:

تکمیل ثبت‌ نام پیامکی مسکن ملی در شهرهای سفید

عصر ساختمان- محمودزاده گفت: تکمیل اطلاعات پیامک دهندگان مسکن ملی در شهرهایی که وضعیت آن‌ها سفید اعلام شده است به زودی آغاز می‌شود.

تکمیل ثبت‌ نام پیامکی مسکن ملی در شهرهای سفید
نسخه قابل چاپ
شنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود  محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه کسانی که از طریق پیامک در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام  کرده‌اند به زودی در شهرهایی که وضعیت آنها سفید اعلام شده است بر اساس اعلام قبلی باید برای تکمیل اطلاعات خود به ادارات کل راه‌ و شهرسازی استان‌ها مراجعه کنند افزود: در روزهای پایانی سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا  به متقاضیان اعلام کردیم که برای ثبت نام در طرح اقدام ملی مسکن و برای جلوگیری از تجمع  و خروج از منزل ثبت نام را به صورت پیامکی انجام دهند.

  او ادامه داد: در شهرهایی که هم اکنون وضعیت آنها سفید اعلام شده با دریافت مجوز فراخوان می‌دهیم تا مدارک لازم را برای تکمیل اطلاعات ارائه دهند همچنین متقاضیان باید با رعایت مسائل بهداشتی و فاصله گذاری‌های اجتماعی در شهرها و شهرستان‌های سفید به  مراکز و ادارت کل راه و شهرسازی مراجعه کنند.

  محمودزاده با بیان اینکه در مرحله اول متقاضیانی که مشخصات آن‌ها تایید شده باید 30 تا 40 میلیون تومان در شهر‌هایی مانند پردیس و پرند پرداخت کنند افزود: در شهر‌هایی که آماده‌سازی و زیرساخت‌های آن‌ها فراهم شده باید مبلغ اولیه را واریز کنند

  به گفته این مقام مسئول قیت تمام شده برای ساخت این واحد‌ها حدود 200 تا 300 میلیون تومان است.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در مرحله دوم ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن حدود 530 نفر از طریق سامانه اینترنتی و بیش از 800 هزار نفر از طریق پیامک ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن از طریق پیامک ثبت نام کرده‌اند به محض مناسب شدن شرایط بهداشتی کشور، به آن‌ها اعلام می‌شود تا مدارک خود را در سایت tem.mrud.ir کامل کنند تا امکان پالایش آن‌ها وجود داشته باشد.

  معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: افرادی که در مرحله دوم ثبت نام اقدام ملی مسکن از طریق سامانه اینترنتی ثبت‌نام کرده‌اند در حدود 530 هزار نفر بودند که پالایش اصلی آن‌ها موضوع فرم"ج"بوده و در حال حاضر تمام شده است، ظرف چند روز آینده باقیمانده پالایش‌ها که شامل مالکیت سندی و ملکی است انجام می‌شود و به آن دسته از متقاضیانی که پالایش آن‌ها مثبت ارزیابی شود پیامکی ارسال خواهد شد تا برای تشکیل پرونده اقدام کنند.

  محمودزاده اظهار کرد: ساخت واحد‌های مسکن ملی در بسیاری از شهر‌ها آغاز شده و امیدواریم تا روز‌های آینده بتوانیم اولین واحد‌های تکمیل شده را در برخی از شهر‌های جدید به بهره‌برداری برسانیم.

  گفتنی است، درمرحله دوم ثبت نام طرح اقدام ملی مسکن حدود یک میلیون و 360 هزار نفر نام نویسی کرده‌اند که از این تعداد بیش از 500 هزار نفر از طریق سامانه اینترنتی tem.mrud.ir و بیش از 800 هزار نفر از طریق پیامک ثبت نام کرده‌اند. کسانی که از طریق سامانه نام نویسی کردند، اطلاعاتشان کامل روی سامانه ثبت شده و مراحل پالایش اطلاعات آن‌ها در حال انجام است که نتایج آن تا چند روز‌ آینده اعلام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی