مدیران خودروعصر اعتبار

کاهش عرضه نوساز در نیمه جنوبی تهران

عصر ساختمان- کانون عرضه آپارتمان‌های نوساز در بازار مسکن کنونی، مناطق نسبتا گران‌قیمت تهران و املاک بزرگ‌متراژ با مساحت بیش از ۱۰۰ مترمربع است.

کاهش عرضه نوساز در نیمه جنوبی تهران
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از دنیای‌اقتصاد، بررسی تازه‌ترین آپارتمان‌های نوساز فایل‌شده نزد بنگاه‌ها نشان می‌دهد واحدهای کلیدنخورده فروشی در محله‌های مصرفی و ارزان‌قیمت کمیاب و حتی در برخی از محله‌ها نایاب است. اما در مقابل یک گروه از سازنده‌ها که در مناطق برخوردار و گران‌تر تهران فعالیت کرده و پروژه‌های تکمیل‌شده دارند، مایل به فروش یک یا دو واحد از سهم خود در بازار هستند.

    این تمایل در محله‌های لوکس مناطق یک تا سه و محله‌هایی نظیر سهروردی در منطقه هفت که قیمت آپارتمان نوساز در آنها مترمربعی 30 میلیون تومان به بالا است، قدری بیشتر از محله‌های مصرفی نیمه شمالی شهر است. به نظر می‌رسد سازنده‌های فعال در مناطق لوکس و نسبتا لوکس برای خرید زمین یا اخذ جواز ساخت به نقدینگی نیاز دارند که در بازاری که عموما از فروش امتناع می‌شوند حاضر به عرضه واحدهای تکمیل‌شده خود هستند. اما در مقابل نامشخص بودن آینده بازار ملک سبب شده برخی از سازنده‌های مناطق مصرفی و متوسط رو به پایین تهران، فعلا از شروع پروژه جدید منصرف شوند؛ موضوعی که هم تحقیقات میدانی و هم آمار کاهشی صدور پروانه ساختمانی نیز آن را تایید می‌کند.

     

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی