مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۷ میلیون تومان

عصر ساختمان- براساس گزارش دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه امسال با افزایشی ۹.۴ درصدی نسبت به ماه قبل، به ۱۷ میلیون و ۶۶ هزار تومان رسیده است.

افزایش متوسط قیمت مسکن در تهران به متری ۱۷ میلیون تومان
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی آمار بازار مسکن اردیبهشت ماه 99 تهران را منتشر کرد.

  براساس این گزارش، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران 17 میلیون و 66 هزار تومان برآورد شده که نسبت به ماه گذشته که متوسط قیمت هر متر واحد مسکونی 15 میلیون و 545 هزار و 700 تومان بود، افزایش حدود یک میلیون و 500 هزار تومانی نشان می‌دهد. در نتیجه، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه نسبت به ماه قبل آن، 9.4 درصد افزایش یافته است.

  همچنین متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در اردیبهشت ماه سال گذشته 12 میلیون و 712 هزار و 600 تومان بود که طی یک سال رشد 4 میلیون و 300 هزار تومانی در هر متر داشته است. به عبارت دیگر، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی در تهران در اردیبهشت ماه نسبت به ماه مشابه سال قبل، 33.8 درصد افزایش یافته است.

  همچنین تعداد مبایعه نامه‌های صادر شده در بخش مسکن در اردیبهشت امسال 11 هزار و 569 واحد بوده، در حالی که در اردیبهشت ماه سال گذشته 12 هزار و 317 واحد مسکونی به فروش رسیده است، بنابراین تعداد مبایعات در اردیبهشت امسال نسبت به ماه قبل (فروردین 99) که هزار و 600 واحد معامله شد، معادل 789.9 درصد رشد داشته اما نسبت به ماه مشابه سال قبل (اردیبهشت 98) معادل منفی 6.1 درصد کاهش نشان می‌دهد.

  براساس گزارش مذکور، گران‌ترین منطقه تهران، منطقه یک با متوسط قیمت 34 میلیون و 199 هزار تومان بود. قیمت هر متر مکعب مسکن در این منطقه نسبت به ماه قبل، 2 میلیون و 279 هزار تومان افزایش یافته است.

  ارزان‌ترین منطقه نیز منطقه 18 با متوسط قیمت 7 میلیون و 743 هزار تومان در نظر گرفته شده است. قیمت هر متر مکعب مسکن در این منطقه نسبت به ماه قبل، 625 هزار تومان افزایش یافته است.

  در معاملات مسکن اردیبهشت ماه 7 منطقه تهران میانگین قیمت زیر متری 10 میلیون تومان داشتند و در 15 منطقه دیگر متوسط قیمت هر متر مسکن بیش از 11 میلیون تومان اعلام شده است.

  بیشترین تعداد معاملات به منطقه 5 با یک‌هزار و 608 فقره و کمترین تعداد معاملات به منطقه 19 با 64 فقره معامله اختصاص دارد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی