مدیران خودروعصر اعتبار

حمایت ۳۶۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن خانوارهای دارای ۲ فرزند معلول

عصر ساختمان- رئیس بنیاد مستضعفان از حمایت ۳۶۰ میلیارد تومانی این بنیاد برای خانه دار شدن ۱۴ هزار خانواده پرمعلول خبر داد.

حمایت ۳۶۰ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن خانوارهای دارای ۲ فرزند معلول
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، سید پرویز فتاح در حاشیه جلسه تکمیل احداث 14 هزار واحد مسکونی پرمعلول که با حضور وزیر تعاون، رئیس سازمان بهزیستی و رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در ساختمان بنیاد مستضعفان برگزار شد با اشاره به نتایج این جلسه اظهار کرد: پیش از این توافق چند جانبه‌ای به منظور احداث مسکن برای خانواده‌های پرمعلول منعقد شده بود که بر اساس آن توافق، تا امروز بیش از 8000 واحد مسکونی تکمیل و به خانواده‌های این عزیزان تحویل داده شده است.

  رئیس بنیاد مستضعفان ادامه داد: سهم بنیاد مستضعفان در توافق چند جانبه منعقد شده، حدود 140 میلیارد تومان بود که سهم ما از احداث 14 هزار واحد مسکن خانواده‌های پرمعلول را تشکیل می‌داد.

  وی افزود: در حال حاضر از میان حدود 5000 واحد مسکونی باقی مانده در این توافق چند جانبه، 1600 واحد روستایی تکمیل نشده باقی است و 3500 واحد شهری که حدود 50 درصد پیشرفت فیزیکی دارند؛ لذا مقرر شد بنیاد مستضعفان مبلغ 150 میلیارد تومان را به صورت نقدی و بلاعوض و همچنین 70 میلیارد تومان را به صورت وام قرض الحسنه برای تکمیل این واحدها اختصاص دهد.

  فتاح با ابراز امیدواری نسبت به تکمیل احداث تمامی 14 هزار واحد مسکونی خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر گفت: ما امیدواریم با توجه به توافقات صورت گرفته، تمامی واحدهای باقی مانده نیز تا پایان سال جاری تکمیل و به خانواده‌های این عزیزان تحویل داده شود.

  به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، رئیس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی ادامه داد: البته برآورد سازمان بهزیستی آن که لازم است 4000 واحد مسکونی دیگر برای خانواده‌های دارای دو معلول و بیشتر احداث شود که و ما در جلسه امروز با افتخار اعلام کردیم که حاضریم برای خانه دار شدن این عزیزان که مسئولیت بزرگی در قبالشان داریم، نقش قابل توجهی داشته باشیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی