مدیران خودروعصر اعتبار

تحویل ۹۲ درصد مسکن مهر به متقاضیان

عصر ساختمان- از دو میلیون و ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر تاکنون بیش از دو میلیون و ۳۰ هزار واحد به متقاضیان تحویل شده که یک میلیون و ۳۰۰ هزار خانه معادل ۵۹ درصد توسط دولت روحانی انجام شده است.

تحویل ۹۲ درصد مسکن مهر به متقاضیان
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، طرح فرسایشی مسکن مهر بعد از گذشت 13 سال به روزهای پایانی خود نزدیک شده است. بر اساس اعلام وزیر راه و شهرسازی، از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر تاکنون بیش از دو میلیون و 30 هزار واحد تحویل شده که یک میلیون و 300 هزار واحد آن معادل 59 درصد کل خانه ها در دولت تدبیر و امید بوده است. 780 هزار واحد از این تعداد در دولت یازدهم و مابقی در دولت دوازدهم به سرانجام رسیده است.

  مراحل نهایی تکمیل 130 هزار واحد

  وزیر راه و شهرسازی در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به مسکن مهر و تکمیل واحدهای باقیمانده آن، توضیح داد: از زمانی که مسئولیت وزارت راه و شهرسازی را برعهده گرفتم 220 هزار واحد مسکن مهر در سراسر کشور تکمیل و تحویل مردم شد. هم اکنون 130 هزار واحد مسکونی مهر نیز در حال تکمیل نهایی و برقراری انشعابات است و عملا بیش از 60 هزار واحد مسکونی مهر باقیمانده که در حال تکمیل آنها هستیم.

  بررسی حدود 90 هزار پرونده مسکن مهر در محاکم قضایی و حقوقی

  عضو کابینه دولت دوازدهم در خصوص عدم تکمیل حدود 90 هزار واحد مسکن مهر  اعلام کرد: این تعداد واحدهای مسکونی مهر واحدهایی هستند که عموما توسط خود مردم تکمیل نشده یا دعاوی حقوقی و قضایی دارند و پرونده های آنها در محاکم درحال بررسی قرار دارد و عملا این تعداد از پرونده ها امکان تکمیل و تحویل را ندارند؛ بنابراین تا پرونده این دسته از متقاضیان بررسی نشود و به رای نرسد و تعیین تکلیف نشود، از وزارت راه و شهرسازی، کاری ساخته نیست.

  حل عمده مشکلات مسکن مهر پردیس

  وزیر راه و شهرسازی در خصوص مسکن مهر پردیس نیز گفت: برای واحدهای مسکونی مهر پردیس مشکل خاصی وجود ندارد. مردمی که در پردیس ثبت نام کرده‌اند، خوب می‌دانند که نهضت بزرگی به پا شده و روزانه جمعیت قابل توجهی واحدهای مسکونی خود را تحویل می گیرند.  مسکن مهر پردیس عملا از بحرانی که دو سال پیش داشت، خارج شده است.

  پیمانکار بدعهد مسکن مهر پردیس برکنار شد

  اسلامی ادامه داد: هفته گذشته یکی از پیمانکارانی که بدعهدی کرده بود، برکنار شد. عمده مشکلاتی که در پردیس وجود داشت شامل کمبود سرانه خدمات عمومی و بهداشتی بود که این کمبود سرانه ها شامل مدرسه، خانه بهداشت، خیابان کشی، پارک، مسجد، خانه بهداشت و ... بود که در این مدت رفع شد. طی مدتی که عهده دار مسئولیت وزارتخانه شدم برای رفع مشکلات مسکن مهر پردیس دو قرارداد سرمایه گذاری 2000 میلیارد تومانی برای سرمایه گذاری روی احداث زیرساخت های پردیس به امضا رسید که شامل آوردن تاسیسات آب، تصفیه خانه آب و مواردی از این دست بوده است. امروز تقریبا می توانیم بگوییم مشکل خاصی در پردیس برای تحویل واحدها وجود ندارد، مگر مواردی که مشکلات حقوقی دارند.

  تکمیل و تحویل 780 هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم

  وی یادآور شد: در دولت یازدهم حدود 780 هزار از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکن مهر تحویل مردم شده بود. از آن تاریخ تاکنون از تحویل دو میلیون و 30 هزار واحد مسکونی مهر عبور کرده ایم و این گامی مهم است که در دولت تدبیر و امید حدود یک میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر تکمیل و به متقاضیان ارائه شد.

  به گزارش ایسنا، بخش عمده ای از واحدهای مسکن مهر که هنوز تحویل نشده در شهرهای جدید اطراف تهران قرار دارد. در پردیس از 82 هزار واحد مسکن مهر بیش از 45 هزار تحویل شده و قرار است تا شهریور ماه 25 هزار واحد دیگر تحویل شود. با توجه به جهش قیمت مسکن در تهران بسیاری از متقاضیان در حال کوچ به این شهر هستند. مدیرعامل عمران این شهر می‌گوید در پردیس روزانه 200 واحد به متقاضیان تحویل داده می شود.

  در شهر جدید پرند از 96 هزار واحد اولیه که به دلیل نبود متقاضی حالا به 90 هزار رسیده 70 هزار واحد تحویل و 20 هزار باقی ماند. یادمان هست که قرار بود پرونده مسکن مهر پرند در نیمه اول 1398 بسته شود اما کمبود منابع دولتی از یک طرف، کمبود انشعابات و خلف وعده بعضی دلالان که هرکدام در پرند چندین واحد خریده‌اند در پرداخت آورده باعث شد این وعده به سال 1399 موکول شود.

  سال 1398 بنا به گفته محسن وطن خواهی - مدیرعامل عمران پرند - آسفالت بسیاری از معابر به اتمام رسید، کمربند شمالی که سالها مردم منتظرش بودند دو بانده شد و 6.5 میلیارد تومان به مترو اختصاص یافت. البته برای آغاز عملیات اجرایی مترو 150 میلیارد تومان بودجه نیاز است.

  در هشتگرد هم که 35 هزار واحد مسکن مهر در برنامه شرکت عمران است تاکنون 21 هزار واحد تحویل شده و  قرار بود 14 هزار واحد نیز تا پایان فروردین  1399 تحویل داده شود که به دلیل شیوع کرونا با تأخیر مواجه شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو