مدیران خودروعصر اعتبار

گزارش مرکز آمار از قیمت نهاده‌های ساختمانی در زمستان؛

اجاره کانکس مسکونی، ماهانه ۱.۱ میلیون!

عصر ساختمان- مرکز آمار ایران در گزارشی، در خصوص قیمت نهاده‌های ساختمانی در زمستان ۹۸، از افزایش ۴۰ درصدی آهن آلات و آسانسور نسبت به پاییز سال قبل خبر داد.

اجاره کانکس مسکونی، ماهانه ۱.۱ میلیون!
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، مرکز آمار ایران متوسط قیمت نهاده‌های ساختمانی منتخب شهر تهران در زمستان ١٣٩٨ را اعلام کرد.

  در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه «اجاره کانکس» به ١١۰۰٩١٦٧ ریال رسید که با 25 درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.

  تغییرات نسبت به فصل قبل (زمستان نسبت به پاییز 98)

  در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم «صفحه ستون» به ٩٧٧۰۰ ریال رسید که با 53 درصد افزایش نسبت به فصل قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است.

  در همین فصل، متوسط قیمت یک کیلوگرم «ورق گالوانیزه (کانال کولر) » به ١٤٣٤٢١ ریال بوده است که با ٥٢.٣ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

  متوسط قیمت یک کیلوگرم «پروفیل درب و پنجره» نیز به ٩٤٨۰۰ ریال رسید که با ٤٢.٨ درصد افزایش نسبت به فصل قبل رتبه سوم افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

  در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت ماهانه «اجاره کانکس» به ١١۰۰٩١٦٧ ریال رسید که با 25 درصد کاهش، نسبت به فصل قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.

  در همین فصل متوسط قیمت یک متر مکعب عیار ٣۰۰ «بتن آماده» ١٩٤٤٧٢٢ ریال بوده است که با ١.٧ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

  متوسط قیمت هر عدد «سرپیچ معمولی» نیز برابر ٢٨١٥۰ ریال بوده است که با 0.9 درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

  تغییرات نسبت به فصل مشابه سال قبل (زمستان 98 نسبت به زمستان 97)

  در فصل زمستان سال ١٣٩٨ متوسط قیمت یک کیلوگرم صفحه ستون به ٩٧٧۰۰ ریال رسید که با 72.1 درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین افزایش را در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب داشته است.

  در همین فصل متوسط قیمت هر متر مکعب پوکه معدنی سبک به ١١٨۰٥٥٦ ریال بوده است که با ٦٣.٨ درصد افزایش رتبه بعدی بیشترین افزایش را داشته است.

  متوسط قیمت هر دستگاه  آبگرمکن دیواری نیز به ١۰۰١٢٥۰۰ ریال رسید که با ٥٧.٢ درصد افزایش نسبت به فصل مشابه سال قبل رتبه سوم بیشترین افزایش در متوسط قیمت را داشته است.

  در بین نهاده‌های ساختمانی منتخب، متوسط قیمت هر متر سیم برق ١×١ میلیمتر به ١١٦٣۰ ریال رسید که با 32.3 درصد کاهش، نسبت به فصل مشابه سال قبل بیشترین کاهش قیمت را داشته است.

  در همین فصل متوسط قیمت یک ماه اجاره کانکس به ١١۰۰٩١٦٧ ریال رسید که با ١٧.٨ درصد کاهش در رتبه بعدی بیشترین کاهش متوسط قیمت قرار گرفته است.

  متوسط قیمت هر یارد گونی چنائی نیز برابر ٨٤٢٥۰ ریال بوده است که با 15.2 درصد کاهش، رتبه سوم بیشترین درصد کاهش را داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی