مدیران خودروعصر اعتبار

شهر زیرزمینی یکی از امن‌ترین نقاط تهران در برابر زلزله

عصر ساختمان- مدیرعامل شرکت مترو تهران گفت: همه تونل‌ها و تاسیسات مترو پایتخت در برابر زلزله با شدت زیاد هم مقاوم است و تجهیزات مترو مطابق با استانداردهای بین المللی است.

شهر زیرزمینی یکی از امن‌ترین نقاط تهران در برابر زلزله
نسخه قابل چاپ
شنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، علی امام، مدیرعامل شرکت مترو تهران درباره مقاومت مترو تهران در برابر زلزله گفت: همه تونل‌ها و تاسیسات مترو برای بزرگترین زلزله محتمل تهران که شدت آن حداکثر 7.5 ریشتر خواهد بود طراحی و اجرا شده‌است.

  وی افزود: تمامی تجهیزات استفاده شده در متروی تهران مطابق با استاندار‌های بین‌المللی است و هیچ جای نگرانی در مورد آسیب به مترو در صورت وقوع زلزله حتی با شدت زیاد نیست.

  وی بیان داشت:در خطوط یک تا 7 مترو تهران حدود 150 قطار فعال است که 1150 واگن را شامل می‌شود که این قطارها روزانه در 235 کیلومتر از خطوط مترو در حال حرکت هستند و تمام تاسیسات و‌تجهیزات در برابر زلزله ایمن است و حتی می‌توان گفت شهر زیرزمینی یکی از امن‌ترین نقاط تهران در صورت وقوع زلزله احتمالی است.

  به گزارش فارس،  ساعت 48 دقیقه بامداد روز جمعه 19 اردیبهشت امسال،‌ زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 5.1 ریشتر دماوند در استان تهران را لرزاند و نگرانی‌های زیادی برای مردم و مسوولان در حوزه‌های مختلف شهری ایجاد کرد.

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی