مدیران خودروعصر اعتبار

با حضور معاون اول رئیس جمهور؛

ساخت ۱۴هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فرهنگیان در ۶ استان کلنگ‌زنی شد

عصر ساختمان- ساخت ۱۴ هزار و ۵۶۴ واحد مسکن فرهنگیان دقایقی قبل در مراسمی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش آغاز شد.

ساخت ۱۴هزار و ۵۰۰ واحد مسکن فرهنگیان در ۶ استان کلنگ‌زنی شد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از مهر، دقایقی قبل مراسم کلنگ زنی ساخت 14 هزار و 564 واحد مسکن فرهنگیان در سراسر کشور، با حضور اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور و محمد اسلامی و محسن حاجی میرزایی، وزرای راه و شهرسازی و آموزش و پرورش به صورت ویدئو کنفرانس در سراسر کشور آغاز شد.

  پروانه اصلانی، مدیرکل دفتر برنامه و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، در خصوص برنامه امروز امروز 15 اردیبهشت مبنی بر آغاز ساخت ١٤٥٦٤ واحد مسکن فرهنگیان گفت: این مراسم بخشی از برنامه ساخت مسکن فرهنگیان، موضوع تفاهم نامه دو وزارت راه و شهرسازی و آموزش و پرورش در 2 آذر سال گذشته در خصوص ساخت 170 هزار مسکن فرهنگیان کشور است که میان دو وزیر مربوطه به امضا رسید و امروز، ساخت بخشی از این واحدها، کلنگ زنی می‌شود.

  وی افزود: موضوع تفاهم نامه دو وزارت راه و شهرسازی و آموزش و پرورش برای احداث 170 هزار واحد مسکن فرهنگیان در 11 استان برنامه ریزی شده است که این واحدها، با بررسی و تأمین زمین مورد نیاز به تناوب و در زمان‌های مختلف کلنگ زنی خواهند شد.

  کدام شهر و استان‌ها مشمول 14.5 هزار واحد هستند؟

  اصلانی برنامه ویدئوکنفرانسی کلنگ زنی واحدهای مسکونی امروز 15 اردیبهشت 99 را با جزئیات شهرها و استان‌های مورد نظر بدین شرح توضیح داد:

  استان تهران: شهر جدید پرند 500 واحد

  استان فارس: شهرهای قیر، پاسارگاد و شهر جدید صدرا مجموعاً 1120 واحد

  استان خوزستان: شهرهای دزفول، خرمشهر، شوشتر، بهبهان، رامشیر و شهرهای جدید شیرین شهر و رامین مجموعاً 1840 واحد

  استان آذربایجان شرقی: شهر جدید سهند هزار واحد،

  استان اصفهان: شهر جدید فولادشهر 3 هزار واحد

  استان کهگیلویه و بویراحمد: شهرهای یاسوج، دهدشت، گچساران و باشت از محل اراضی آموزش و پرورش مجموعاً 721 واحد خواهند بود که در این شهرها، امروز عملیات اجرایی آغاز خواهد شد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی