مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرامور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن:

پرداخت اختیاری اقساط وام مسکن صحت ندارد

عصر ساختمان- روز گذشته یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس از اختیاری شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن تا خرداد ۹۹ خبر داده بود که مدیر امور ارتباطات بانک مسکن این خبر را تکذیب کرد.

پرداخت اختیاری اقساط وام مسکن صحت ندارد
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مسعود ایزدی مدیرامور ارتباطات و حوزه مدیریت بانک مسکن اظهار کرد: بانک مسکن در تمامی مقاطع تابع ضوابط و مقررات ابلاغی از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران است و براساس آخرین دستورالعمل‌های ابلاغی بانک مرکزی در تاریخ 98/12/15 به دلیل شرایط ناشی از ویروس کرونا ومشکلات حادث شده مقررشد، برای صاحبان کسب و کار‌ها به ویژه کسب و کار‌های کوچک که تحت شرایط جدید با مشکلات مالی مواجه شده اند؛ تسهیلاتی فراهم شود.

  مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت گفت: بر اساس بخشنامه ابلاغی تمامی دریافت کنندگان تسهیلات قرض الحسنه این بانک که به دلیل شرایط به وجود آمده قادر به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود در مواعد مقرر نیستند باید درخواست خود را به بانک‌ها و موسسات اعتباری غیر بانکی ارایه دهند مشروط بر آن که بدهی آنان تا تاریخ 98/10/1 در طبقه فعلی قرار داشته باشد؛ بانک و موسسات اعتباری غیر بانکی می‌توانند اقساط آنان در ماه‌های اسفند 1398، فروردین و اردیبهشت 1399 را پس از پایان دوره بازپرداخت اقساط دریافت کنند.

  او افزود: تمامی دریافت کنندگان قرض الحسنه فارغ از این که امکان پرداخت یا وصول اقساط از آن‌ها وجود داشته باشد و نیز قطع نظر از نوع کسب و کار و فعالیت دریافت کننده قرض الحسنه، مشمول استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط تسهیلات هستند که این موضوع با توجه به لزوم کاهش حضور مشتریان در شعب بانک به دلیل شیوع ویروس کرونا، بدون نیاز به درخواست از سوی ایشان توسط ادارات مرکزی بانک به صورت متمرکز تحت اقدام است.

  مدیر امور ارتباطات و حوزه مدیریت با اشاره به این موضوع بیان کرد: این بخشنامه علاوه بر مشمولیت تمام وام‌های قرض الحسنه، مشمول استفاده کنندگان از تسهیلات در رسته‌های کسب و کار‌هایی که مصادیق آن‌ها از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام گردیده و درخواست استفاده از مزایای تعویق سه ماهه اقساط خود را به شعبه مربوطه ارائه نمایند نیز است.

  ایزدی به مصادیق بخش‌ها و رسته‌های کسب و کار اشاره کرد و گفت: از جمله این کسب و کار‌ها می‌توان به مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری؛ دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری؛ مجتمع‌های ورزشی و تفریحی؛ مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی و... اشاره کرد.

  روز گذشته یکی از اعضای کمیسیون عمران مجلس از اختیاری شدن بازپرداخت تسهیلات مسکن تا خرداد 99 خبر داده بود که مدیر امور ارتباطات بانک مسکن این خبر را تکذیب کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۱۰ ماه پیش
    آرشیو