مدیران خودروعصر اعتبار

بانک مرکزی اعلام کرد:

کاهش ۶۳ درصدی تعداد معاملات مسکن پایتخت

عصر ساختمان- براساس گزارش بانک مرکزی یک هزار و ۲۰۰ فقره واحد مسکونی در فروردین ماه ۹۹ در شهر تهران معامله شد که نسبت به فروردین ماه سال ۹۸ بالغ بر ۶۳ درصد کاهش داشته است.

کاهش ۶۳ درصدی تعداد معاملات مسکن پایتخت
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۹:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از بانک مرکزی، تعداد معاملات آپارتمان های مسکونی شهر تهران در فروردین ماه سال 1399، به یک‌هزار و 200 واحد مسکونی محدود شد که نسبت به ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب 87.8  و 63.7 درصد کاهش نشان می‌دهد که به نظر می رسد شیوع ویروس کرونا و تعطیلی فعالیت‌ها در تهران در این ماه تأثیر جدی بر آن داشته است.

    در ماه مورد گزارش، متوسط قیمت خرید و فروش یک مترمربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی شهر تهران، 15 میلیون و 300 هزار تومان بود که نسبت به ماه مشابه سال قبل 35.7 درصد افزایش نشان می‌دهد.

    بررسی توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده در شهر تهران به تفکیک عمر بنا حاکی از آن است که واحدهای تا 5 سال ساخت با سهم 41.5 درصد بیشترین سهم را به خود اختصاص داده‌اند. همچنین در ماه مورد بررسی شاخص کرایه مسکن اجاری در شهر تهران و در کل مناطق شهری نسبت به ماه مشابه سال قبل به ترتیب معادل 28.7 و 31 درصد رشد نشان می‌دهد.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی