عصر اعتبار

شرایط بازار ساخت و ساز مثبت شد؛

رشد قیمت فولاد با مسکن چینی

عصر ساختمان:پس از اینکه آمار هفته آخر هفته نشان داد که قیمت مسکن چین در شهر‌های کوچکتر افزایش یافته، قیمت فولاد در معاملات آتی روز دوشنبه اندکی افزایش یافت، اما نگرانی‌ها در خصوص ضعف تقاضای فصلی موجب محدود شدن این رشد شده است.

رشد قیمت فولاد با مسکن چینی
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۱۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از اقتصاد نیوز، اطلاعات دفتر آمار چین در روز یکشنبه نشان داد که قیمت متوسط مسکن جدید در 70 شهر چین در ماه گذشته نسبت به سال قبل رشدی 6.9 درصدی را تجربه کرده است.

  شهر ساحلی شیامن با رشد قیمت 28 درصدی مسکن رکورددار افزایش قیمت در شهرهای درجه دو چین بوده است. افزایش قیمت‌ها در شهرهای نیانجین و هفی نیز با رشد بیشتر از 20 درصد،‌ از پکن نیز پیشی گرفت.

  کامن‌ولث بانک استرالیا در یادداشتی اعلام کرد:«موجودی بالا در شهرهای کم جمعیت تر، همچنان به عنوان مشکل اصلی بخش مسکن چین باقی مانده است و نه تنها روی تقاضای سنگ‌آهن و فولاد تاثیر گذاشته بلکه نگرانی‌ها را در مورد افزایش غیرمنطقی قیمت مسکن تقویت کرده است».

  اما این بانک اعلام کرد که اگر رشد قیمت مسکن در شهرهای کم جمعیت‌تر در بقیه سال ادامه پیدا کند، تقاضای ساخت‌وساز می‌تواند تقویت شود.

  هر تن میل‌گرد در بورس آتی شانگهای با رشدی 0.4 درصدی 2062 یوآن معامله شد. میل‌گرد از بالاترین سطح 5 هفته اخیر خود( 2189 یوآن) فاصله گرفته که ناشی از فشار فعالیت‌های کندتر ساخت‌وساز در چین به دلیل فرا رسیدن فصل تابستان بوده است.

  درخواست محموله‌های سنگ‌آهن محدود شده است. بر اساس آمار TSI‌هر تن سنگ‌آهن برای تحویل فوری به بندر تیانجین چین با رشدی 1 درصدی در روز جمعه 50 دلار و 70 سنت معامله شد. شاخص قیمت سنگ‌آهن در هفته گذشته افتی 2.7 درصدی را تجربه کرد تا سومین هفته سقوط خود را در چهار هفته اخیر به ثبت برساند.

  بانک ANZ اعلام کرد، آمار اقتصادی اخیر در چین جو حاکم بر بخش ساخت‌وساز را مثبت کرده است، و کارخانه‌ها از پرکردن انبارهای خود صرف نظر کرده‌اند.

  رشد در سرمایه‌گذاری‌های ثابت برای نخستین بار از سال 2000 در 5 ماه نخست سال جاری زیر 10 درصد گزارش شد تا هدف توسعه اقتصادی 6.5 تا 7 درصدی سال جاری را به خطر بیاندازد مگر اینکه دولت پول بیشتری به اقتصاد تزریق کند.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو