مدیران خودروعصر اعتبار

با هدف تداوم ساخت و ساز‌ها؛

تدوین پروتکل فعالیت‌های ساختمانی

عصر ساختمان- در روز‌های آینده پروتکل انجام فعالیت‌های ساختمانی، توقف و یا محدود کردن انجام طرح‌ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ستاد ملی مبارزه با کرونا تدوین و ابلاغ می‌شود.

تدوین پروتکل فعالیت‌های ساختمانی
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از وزارت راه و شهرسازی، معاون مسکن و ساختمان با اشاره به اینکه، در روز‌های آینده پروتکل انجام فعالیت‌های ساختمانی، توقف و یا محدود کردن انجام طرح‌ها با رعایت فاصله گذاری اجتماعی در ستاد ملی مبارزه با کرونا تدوین و ابلاغ می‌شود، گفت: اولویت، سلامت کارکنان و کارگران ساختمانی تا عبور از بحران، است.

  محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان در خصوص احتمال تعویق و یا توقف عملیات ساختمانی، با مصوبه دولت برای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی تا حل بحران کرونا درکشور، اعلام کرد: هر اقدامی در این خصوص، بر اساس پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه کرونا انجام می‌شود.
  معاون مسکن و ساختمان ادامه داد: طی روز‌های آتی در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد و در عین حال ما به عنوان راهبرد موازی برنامه‌های اصلاحی را برای این موضوع در دست پیگیری داریم.
  محمودزاده اظهار امیدواری کرد تا با اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی، بحران کرونا برطرف شود و بتوان در اولین فرصت با سرعت کار‌های ساختمانی را به سرانجام رساند و عقب ماندگی‌های ایجاد شده را جبران کرد.
  وی تصریح کرد: بحران کرونا برسرعت عملیات ساختمانی تاثیر گذاشته و موجب کندی کار شده است، اما از سوی دیگر سناریو‌های مختلف برای تداوم کار به روشی بهداشتی در دست تدوین است تا بتوانیم ضمن صرفه جویی در زمان، عقب ماندگی‌ها را جبران کنیم.
  معاون وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در فعالیت‌های ساختمانی امکان تقدم و تاخر برخی از عملیات ساختمانی در پروژه‌های مختلف وجود دارد و به نظر می‌رسد، می‌توان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی کار را به پیش برد.
  وی توضیح داد: بهترین راه این است که پروتکل مربوط به انجام فعالیت ساختمانی در ایام کرونا تدوین و اجرایی شود و ملاک عمل قرار بگیرد. در عین حال به نظر می‌رسد در هر پروژه‌ای باید بر اساس خود آن پروژه مسائل را بررسی و حل و فصل کرد. ممکن است در یک پروژه‌ای تیم‌های مختلف و در نوبت‌های مختلف کار کنند که با هم تلاقی نداشته باشند. به همین لحاظ هر کدام از پروژه‌ها برنامه مخصوص به خود را می‌طلبد.
  معاون وزیر راه و شهرسازی، تاکید کرد: تمامی فعالیت‌های ساختمانی تحت نظر ستاد ملی کرونا انجام می‌شود. بدین معنا چنانچه اعلام شود که عملیات ساختمانی 100 درصد تعطیل شود، اینکار انجام خواهد شد و چنانچه اعلام شود که با الزاماتی کار می‌تواند پیش برود با آن الزامات کار را پیش خواهیم برد.
  وی گفت: اولویت، سلامت کارکنان و کارگران ساختمانی در پروژه‌های مختلف است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۲ ماه پیش
    آرشیو