مدیران خودروعصر اعتبار

ثبت نام بیش از ۱۵۰ هزار نفر در مرحله دوم طرح مسکن ملی

عصر ساختمان- معاون مسکن وزیر راه‌ و شهرسازی گفت: بیش از ۱۵۰ هزار نفر در ۲۲ استان کشور در سامانه مسکن ملی ثبت‌نام کرده‌اند.

ثبت نام بیش از ۱۵۰ هزار نفر در مرحله دوم طرح مسکن ملی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمود محمودزاده با بیان اینکه سایت سامانه طرح اقدام ملی مسکن هیچ مشکلی برای ثبت‌نام متقاضیان ندارد، گفت: متأسفانه برخی از متقاضیان در هنگام ثبت‌نام نکاتی را رعایت نمی‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود که سایت به طور مرتب خطا دهد.

  او بیان کرد: متقاضیان باید تمامی نکات را در هنگام ثبت‌نام رعایت کنند، در برخی از مراحل باید تیک‌هایی زده شود و از آنجایی که این قوانین توسط متقاضیان رعایت نمی‌شود در هنگام ثبت‌نام برای آنان اختلال ایجاد می‌شود.

  او با بیان اینکه ساعت 24 امشب ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن در 22 استان کشور به اتمام می‌رسد افزود: در صورت درخواست متقاضیان ممکن است این زمان تمدید شود که در حال بررسی این موضوع هستیم.

  معاون مسکن و ساختمان وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: تا امروز (سه‌شنبه) صبح بیش از 150 هزار نفر در 22 استان کشور ثبت‌نام انجام داده‌اند و ثبت‌نام استان تهران هم فردا (4شنبه 20 اسفند) انجام می‌شود.

  محمودزاده یاد آور شد: با توجه به ریزش‌هایی که مرحله اول در استان تهران انجام شده، ممکن است ظرفیت‌هایی اضافه شود. ما در تلاش هستیم این ظرفیت‌ها را در استان تهران تا فردا افزایش دهیم.

  او افزود: به دلیل آن که در شرایطی هستیم که نباید مردم در شهر‌های مختلف در خارج از منزل تجمعاتی داشته باشند به متقاضیان قول می‌دهیم که ظرفیت‌هایی را در بخش‌های مختلف به ویژه برای استان تهران افزایش دهیم.

  گفتنی است، مرحله دوم ثبت‌نام طرح ملی مسکن در 17 استان از ساعت 10 صبح دوشنبه (19 اسفند) آغاز شد و تا ساعت 24 امروز (سه‌شنبه 20 اسفند) ادامه دارد.

  متقاضیان گروه دوم ثبت‌نام مرحله دوم طرح اقدام ملی در شهر‌های دارای ظرفیت ثبت‌نام در استان‌های (ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، زنجان، قزوین، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، کردستان، یزد، لرستان، هرمزگان، همدان، مازندران، گیلان و گلستان، البرز، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، اردبیل) می‌توانند تا ساعت 24 امشب (سه‌شنبه 20 اسفند) با مراجعه به سامانه ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن (به آدرس tem.mrud.ir) نسبت به ثبت‌نام در این طرح اقدام کنند.

  متقاضیان ثبت‌نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن می‌توانند در ظرف زمانی فوق با مراجعه به سامانه بدون محدودیت در ظرفیت، ثبت‌نام کنند. پس از اتمام زمان ثبت‌نام و پایان پالایش متقاضیان بر اساس شرایط استفاده از طرح، متقاضیان نهائی با لحاظ شاخص‌هایی همچون تعداد افراد تحت تکفل، سن سرپرست خانوار، مدت زمان ازدواج و... اولویت‌بندی و انتخاب می‌شوند.

  افرادی که در مرحله اول، ثبت‌نام نموده‌ و به‌عنوان متقاضی اولیه پیامک احراز شرایط را دریافت کرده‌اند چنانچه در بازه زمانی اعلام‌شده، انصراف خود را در سامانه ثبت کرده باشند، می‌توانند در این مرحله ثبت‌نام کنند.

  متقاضیانی که نسبت به عدم احراز شرایط در مرحله اول ثبت‌نام اعتراض کردند، چنانچه حائز شرایط تشخیص داده شوند، نیازی به ثبت‌نام مجدد نداشته و در فرایند قبلی ثبت‌نام طرح اقدام ملی مسکن قرار می‌گیرند.

  در شهر‌هایی که در مرحله اول و دوم ثبت‌نام قرار نداشته‌اند، در صورت تأمین زمین در مراحل بعدی در این شهر‌ها نیز ثبت‌نام انجام می‌شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی