مدیران خودروعصر اعتبار

ثبت‌نام ۲۰ هزار شهروند آذربایجان‌غربی در طرح اقدام ملی مسکن

عصر ساختمان- مدیرکل راه‌وشهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اتمام مهلت ثبت‌نام در مرحله دوم طرح اقدام ملی مسکن گفت: نام‌نویسی ۲۰ هزار و ١۴٨ نفر در ۱۰ شهرستان استان قطعی شده‌است.

ثبت‌نام ۲۰ هزار شهروند آذربایجان‌غربی در طرح اقدام ملی مسکن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، سید محسن حمزه لو روز سه‌شنبه افزود: این تعداد متقاضی در شهرستان‌های ارومیه، خوی، سیه‌چشمه (چالدران)، مهاباد، اشنویه، نقده، محمدیار، شاهین‌دژ، سردشت و تکاب ثبت‌نام کرده‌اند.

  وی با تاکید بر اینکه کسانی که واجد شرایط طرح نباشند، در زمان بررسی درخواست‌ها حذف می‌شوند، ادامه داد: متقاضیان واجد شرایطی که در سامانه ملی این طرح ثبت‌نام و مدارک خود را تکمیل کرده‌اند، پیامک حاوی کدپیگیری را تا 20 روز آینده دریافت خواهند کرد.

  وی با اشاره به اینکه فاز نخست طرح اقدام ملی تولید و عرضه مسکن در ٩ شهرستان استان اجرایی‌ شده بود، اضافه کرد: این شهرها شامل ارومیه، خوی، نقده، سردشت، شاهین‌دژ، اشنویه، تکاب، محمدیار و سیه‌چشمه بود.

  وی ادامه داد: متقاضیان و همسران ثبت‌نام‌کنندگان برای برخورداری از مزیت‌های طرح باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ١٣٨4 به بعد باشند.

  مدیرکل راه و شهرسازی  آذربایجان‌غربی اظهار داشت: استفاده نکردن از تسهیلات مسکن در سال‌های پس از انقلاب اسلامی، متاهل بودن، سکونت بیش از پنج ساله در محل مورد تقاضا از جمله مهمترین ملزومات ثبت‌نام در این طرح به شمار می‌رود.

  طرح «اقدام ملی تولید وعرضه مسکن» به منظور احداث 400 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور آغاز شد که از این تعداد سهم آذربایجان‌غربی نزدیک به ٢١ هزار واحد است.

  پورسعیدخلیلی