مدیران خودروعصر اعتبار

افزایش قیمت نهاده‌های تولید مسکن

عصر ساختمان- دبیر کانون سراسری انبوه سازان معتقد است، با وجود این که مسکن کشش رشد قیمت ندارد، اما افزایش قیمت نهاده های تولید مسکن تهدیدی برای بخش مسکن محسوب می‌شود.

افزایش قیمت نهاده‌های تولید مسکن
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، فرشید پورحاجت گفت: با گذشت بیش از یک سال از وعده کارت مصالح ساختمانی وزارت راه و شهرسازی خبری نیست. مسکن کشش رشد قیمت ندارد، اما افزابش قیمت نهاده‌های تولید مسکن به خصوص میلگرد و آهن آلات در چند ماه گذشته تهدیدی برای بخش مسکن محسوب می‌شود.

  وی ادامه داد: به هر حال با رشد نهاده‌های تولید مسکن، قیمت تمام شده نیز افزایش می‌یابد پس نمی‌توانیم رشد قیمت مصالح ساختمانی در پاییز و زمستان را تهدیدی بر قیمت تمام شده مسکن تلقی نکنیم.

  به گفته وی،علیرغم اینکه قدرت خرید مسکن پایین است، رشد قیمت مسکن دور از انتظار نیست.

  پورحاجت با بیان اینکه با رشد قیمت مسکن رکود تورمی در انتظار بازار مسکن خواهد بود، گفت: با رشد قیمت تمام شده مسکن و کاهش بیشتر قدرت خرید متقاضیان مسکن سال آینده شاهد یک رکود تورمی شدید خواهیم بود.

  دبیر کانون سراسری انبوه سازان خاطر نشان کرد: باید دولت و وزارت راه و شهرسازی برای تامین مصالح ساختمانی مناسب و با کیفیت و ارزان قیمت اقدامات مناسبی انجام دهد و همان طور که به اعطای کارت مصالح ساختمانی وعده داده است، به آن عمل کند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی