مدیران خودروعصر اعتبار

جدیدترین وضعیت مسکن مهر از نگاه آمار

عصر ساختمان- فروش اقساطی ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۲۶۸ واحد مسکن مهر، این پروژه فرسایشی را به قیچی شدن روبان پایانی نزدیک کرده است.

جدیدترین وضعیت مسکن مهر از نگاه آمار
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، از سال 1386 تاکنون دو میلیون و 368 هزار و 868 واحد مسکن مهر تعریف شده که تا ابتدای بهمن ماه 1398 تعداد دو میلیون و 24 هزار و 268 واحد به مرحله فروش اقساطی رسیده و در واقع کارت قسط برای آنها صادر شده است.

  بدین ترتیب حدود 344 هزار واحد باقی مانده که یا دارای پیشرفت فیزیکی مناسبی هستند و تا یک سال آینده واگذار می‌شوند یا به دلیل مشکلات حقوقی از پیشرفت کمتر از 30 درصد برخوردارند و بانک مسکن نمی‌تواند آنها را به مرحله فروش اقساطی برساند.

  در فاصله یک‌سال منتهی به ابتدای بهمن ماه، تعداد واحدهای مسکن مهر فروش اقساطی شده معادل 61 هزار و 748 واحد بوده که بررسی ها نشان می‌دهد این پروسه نسبت به سال‌های قبل کندتر شده و علت اصلی آن به دعواهای حقوقی یا داشتن معارض زمین‌های مسکن مهر مربوط می‌شود.

  تاکنون جشن اختتامیه مسکن مهر در استان‌های زنجان، یزد، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان انجام شده و استان‌های اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، قم، مرکزی، بوشهر و ایلام نیز در آستانه اتمام است. عمده واحدهای باقی مانده نیز در استان تهران قرار دارند.

  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی روز 16 بهمن ماه در آیین افتتاح 10 هزار و 27 واحد مسکن مهر پردیس در استان تهران اظهار کرد: ما تعهد کردیم که در این دو سال یعنی 1398 و  1399 تعداد 500 هزار واحد مسکن مهر به استثنای واحدهایی که خارج از کنترل ماست و دارای پرونده قضایی هستند را تکمیل و تحویل متقاضیان دهیم.

  مطابق با روند پیشرفت طرح مسکن مهر، پرداخت تسهیلات جدید به واحدهای این طرح عملاً به اتمام رسیده و آنچه طی ماه‌های اخیر از طریق بانک مسکن به مالکان واحدهای مسکن مهر پرداخت می شود مربوط به تسهیلات متمم است. رقم تسهیلات متمم پیش‌بینی شده برای واحدهای طرح مسکن مهر بین 5 تا 10 میلیون تومان است.

  حسین حیدری، رییس اداره کل نظارت و ارزیابی اعتباری بانک مسکن گفته است: روند تسهیلات‌دهی بانک مسکن به پروژه‌های طرح مسکن مهر همچون گذشته پرسرعت در حال پیگیری است و مشکلی از این لحاظ وجود ندارد. بانک‌مسکن توانسته است طی سال‌های اجرایی شدن طرح مسکن مهر، رقمی بالغ بر 52 هزار میلیارد تومان در قالب تسهیلات به متقاضیان مسکن مهر پرداخت کند و از مجموع تسهیلات پرداخت شده، تاکنون 22 هزار میلیارد تومان بابت اصل و سود تسهیلاتی که به مرحله فروش اقساطی رسیده‌اند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی