مدیران خودروعصر اعتبار

مجوزهای خاص در بودجه شهرداری تهران

عصر ساختمان- اعضای شورای شهر تهران در جلسه روز گذشته شورای شهر، نسبت به بررسی ماده واحده و تبصره‌های لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ شهرداری تهران اقدام کردند.

مجوزهای خاص در بودجه شهرداری تهران
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، در تبصره شش لایحه بودجه آمده است که به منظور تسریع در اجرای طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی به شهرداری تهران اجازه داده می‌شود تا سقف هزار میلیارد تومان به منظور اجرای طرح‌های عمرانی، اجتماعی، فرهنگی، خدماتی، ترافیکی و شهرسازی در مناطق 22گانه، مطالبات دستگاه‌های دولتی و غیردولتی، نهادها و نیروهای مسلح بابت املاک و مستغلات واحدها در طرح‌های مصوب را پس از توافق برابر قوانین و مقررات تهاتر کنند.

      براساس تبصره‌ای دیگر، ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران موظف هستند سازوکار لازم برای وصول عوارض خودرو، موتورسیکلت و عوارض تردد وسایل نقلیه در محدوده‌های ترافیکی و مرکزی شهر را فراهم و صدور برگه معاینه فنی وسایل نقلیه مذکور را منوط به ارائه مفاصا حساب عوارض مربوطه کنند. در تبصره هشتم شهرداری تهران موظف است 100 درصد درآمدهای حاصل از عوارض ایمنی ساختمان‌ها را صرف تامین منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و در راستای ارتقای کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران کنند. همچنین 100 درصد درآمد حاصل از عوارض حفظ و گسترش فضای سبز نیز صرف احیا و تملک باغات با اولویت مناطق دارای کمبود در سرانه فضای سبز می‌شود. براساس تبصره هشتم بودجه 99 شهرداری نیز در راستای توسعه مبتنی بر حمل‌ونقل عمومی (TOD)، 100 درصد درآمد حاصل از مجتمع‌های ایستگاهی به معاونت حمل‌ونقل تعلق می‌گیرد و آنها نیز موظفند این مبلغ را صرفا به توسعه و تکمیل خطوط و ایستگاه‌های مترو اختصاص دهند و در این تبصره آمده است که گزارش این اقدامات هر سه ماه یک‌بار باید به شورای شهر تهران ارائه شود.

    برچسب ها
    پورسعیدخلیلی