مدیران خودروعصر اعتبار

نوش‌دارو پس از مرگ سهراب؛

آیین‌نامه طراحی تاسیسات زیربنایی در مقابل سیل تدوین می‌شود

عصر ساختمان- در حالی سیل چند روز اخیر حداقل ۱۰۰۰ میلیارد تومان به زیرساخت‌های حمل‌ونقل جاده‌ای استان لرستان خسارت وارد کرده که مقام مسئول وزارت راه از تدوین آیین‌نامه طراحی تاسیسات زیربنایی در مقابل سیل خبر داده است.

آیین‌نامه طراحی تاسیسات زیربنایی در مقابل سیل تدوین می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۰۹ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۰۰

    به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از تسنیم، معاون برنامه ریزی سازمان راهداری از خسارت بالای 1000 میلیارد تومانی سیل به راه های استان لرستان خبر داده  و گفته است:  رقم 600 میلیارد تومانی خسارت سیل به راه های استان لرستان برآورد اولیه است، چراکه سطح آب بالا بوده و امکان بررسی دقیق نبود و خسارت 600 میلیارد تومانی یک تخمین بوده است.

  خداداد مقبلی افزود: معتقدیم میزان خسارت سیل لرستان به راه های این استان بسیار بیشتر است، شاید میزان خسارت بالای 1000 میلیارد تومان باشد. از امروز کارشناسان در مسیرها بررسی میزان خسارت را انجام می دهند و پس از نهایی شدن اعلام می شود.

  در بارش‌های سیل‌آسای فروردین امسال نیز حدود 1500 میلیارد تومان به راه‌های استان لرستان خسارت وارد شد.
  این در حالی است که محمد شکرچی‌زاده رییس مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی گفته است: در خصوص سیل تجارب کمتری را در مقایسه با زلزله داریم. در پژوهشکده حمل و نقل که در سال 93 در مرکز تحقیقات ادغام شد، مطالعات پیشین در خصوص زیرساخت‌ها، راه‌ها و جاده‌ها، طراحی پل و معابر در طی این سال ها مورد بازبینی قرار گرفت.

  وی ادامه داد: برای سیلی که در سال 97 در منطقه مازندران و گیلان رخ داد، کارشناسانی از مرکز تحقیقات به مناطق سیل‌زده اعزام و گزارش‌های ارزشمندی تهیه شد. همچنین در سالجاری و در ابتدای سال نیز چندین گروه کارشناسی از سوی مرکز تحقیقات به مناطق سیل‌زده استان های مختلف اعزام شدند و نتایج حاصل از گزارش های تهیه شده منتشر شد.
  شکرچی‌زاده یادآور شد: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی پیشنهاد تهیه آیین‌نامه طراحی تاسیسات زیربنایی و زیرساخت‌ها در مقابل سیل را به وزارتخانه ارایه کرده است که امید است تا این پیشنهاد موردتایید قرار بگیرد و به واسطه آن بتوان از مجموع دستورالعمل‌هایی که وجود دارد دستورالعمل جامعی را شبیه استاندارد 2800 طراحی ساختمان ها در برابر زلزله تدوین کرد.

  به گزارش تسنیم، انحلال پژوهشکده حمل‌ونقل و ادغام آن با مرکز تحقیقات مسکن در سال 93 توسط وزیر مستعفی راه و شهراسزی یکی از انتقادات کارشناسان و صاحبنظران بود. انتقادی که تجربه خسارت‌های سنگین سیل فرودین امسال در چند استان  و چند روز قبل در استان لرستان نشان داد به جا بوده است.
  عباس آخوندی پس از رای اعتماد نمایندگان مجلس در مردادماه سال 92 یکی از برنامه‌های خود را بازگرداندن پژوهشکده حمل‌ونقل به وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد. وی مهرماه سال 92 در این‌باره گفته بود: انتقال پژوهشکده حمل و نقل از وزارت راه و شهرسازی -به دانشگاه علم و صنعت- غیرکارشناسانه بود. پژوهشکده حمل و نقل یکی از بهترین پژوهشکده های کشور بود که در یک اقدام غیر کارشناسانه مورد بی مهری قرار گرفت.

  وی با تاکید بر احیای مجدد این پژوهشکده، افزود: انشاالله در آینده با بررسی که صورت خواهد گرفت به آن خواهیم پرداخت. پس از ادغام دو وزارتخانه راه و ترابری و مسکن و شهرسازی این پژوهشکده به فعالیت خود ادامه نداده است.

  این در حالی بود که برخلاف وعده داده شده در نهایت این پژوهشکده با مرکز تحقیقات مسکن و ساختمان ادغام شد. مرکزی که به نظر می‌رسد طی سال‌های اخیر به دنبال تعریف پروژه‌هایی برای درآمدزایی بوده تا حل مشکلات مربوط به حوزه راه، مسکن و شهرسازی.

   

   

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو