مدیران خودروعصر اعتبار

کولیوند:

تأثیر افزایش نرخ ارز در گرانی مسکن

عصر ساختمان- رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس گفت: یکی از عوامل اثرگذار در افزایش قیمت مسکن، افزایش چشمگیر نرخ ارز است، زیرا این مسئله رابطه مستقیمی با قیمت مصالح ساختمانی دارد، در دو سال اخیر نیز به واسطه افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح و به تبع آن قیمت مساکن افزایش یافت.

تأثیر افزایش نرخ ارز در گرانی مسکن
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از خانه ملت، محمد جواد کولیوند  با اشاره به وضعیت بازار مسکن، گفت: در شرایط کنونی بار دیگر دلالان و واسطه‌ها در بازار مسکن فعالیت شده اند، به طوری که همواره در ماه‌های پایان سال بازار دچار تلاطم می شود.

  تأثیر چشمگیر افزایش نرخ ارز در گرانی مسکن

  نماینده مردم کرج و آسارا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از عوامل اثرگذار در افزایش قیمت مسکن، افزایش چشمگیر نرخ ارز بوده است، زیرا این مسئله رابطه مستقیمی با قیمت مصالح ساختمانی دارد، در دو سال اخیر نیز به واسطه افزایش نرخ دلار، قیمت مصالح و به تبع آن قیمت مساکن افزایش یافت.

  بانک مرکزی برای حمایت از بازارهای اقتصادی، نرخ ارز را مدیریت کند

  کولیوند افزود: بهترین راه کار در شرایط کنونی برای جلوگیری از افزایش قیمت مسکن در سال 99، مدیریت نرخ ارز و دلار است، اگر بانک مرکزی نسبت به ساماندهی بازار مسکن و کنترل قیمت ها اقدام کند، می توان به ثبات نسبی قیمت مسکن امید داشت.

  وی ادامه داد: در غیر این صورت با تداوم افزایش نرخ ارز، باید در سال آینده شاهد افزایش قیمت مسکن باشیم، بنابر این تمرکز دولت، بانک مرکزی و وزرای اقتصادی باید کنترل بازار ارز باشد تا در آینده شاهد گرانی مسکن نباشیم./

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی