مدیران خودروعصر اعتبار

سهم بالای خریدوفروش‌ خانه‌های میلیاردی در تهران

عصر ساختمان- پیش از این به طور معمول واحدهای مسکونی ۷۰ متری دارای بیشترین متقاضی بود اما به نظر می‌رسد همراه با گرانی قیمت خانه، افراد چاره‌ای جز خرید خانه‌های کوچک ندارند.

سهم بالای خریدوفروش‌ خانه‌های میلیاردی در تهران
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تجارت‌نیوز، آمارهای بانک مرکزی نشان می‌دهد قیمت مسکن در بهمن ماه نسبت به دی ماه امسال به طور میانگین 4٫3 درصد و نسبت به بهمن ماه سال گذشته 44٫4 درصد افزایش یافته است.

  متوسط قیمت یک مترمربع آپارتمان در مناطق 22گانه تهران با 44٫4 درصد رشد از 9 میلیون و 967 هزار تومان در بهمن ماه سال گذشته به حدود 14 میلیون و 400 هزار تومان در بهمن ماه امسال رسیده است.

  بر اساس آمارهای بانک مرکزی، بیشترین معاملات مسکن مربوط به واحدهای مسکونی 50 تا 60 متر بوده است.

  پیش از این به طور معمول واحدهای مسکونی 70 متری دارای بیشترین متقاضی بود اما به نظر می‌رسد همراه با گرانی قیمت خانه، افراد چاره‌ای جز خرید خانه‌های کوچک ندارند.

  آمارها نشان می‌دهد بیشترین سهم از معاملات انجام شده مسکن تهران در بهمن ماه امسال معادل 14٫5 درصد بوده که مربوط به واحدهای مسکونی با زیربنای 50 تا 60 است.

  در مجموع بیش از 41 درصد معاملات مسکن تهران در بهمن ماه امسال مربوط به خانه‌های کمتر از 70 مترمریعی بوده است.

  همچنین ارزش معاملات مسکن تهران نشان می‌دهد که بیشترین سهم معاملات مربوط به خانه‌هایی با ارزش 450 تا 600 میلیون تومان است. خانه‌های دارای ارزش 300 تا 450 میلیون تومان و 600 تا 750 میلیون تومان نیز به ترتیب با اختصاص سهم‌های 11٫4 و 9٫9 درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

  در مجموع در این ماه، حدود 52 درصد از معاملات به واحدهای مسکونی با ارزش کمتر از یک میلیارد تومان و 48 درصد دیگر به معاملات بیش از یک میلیارد تومان اختصاص داشته است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی