عصر اعتبار

دو هزار تخت بیمارستانی در استان قزوین راه اندازی می شود

عصر ساختمان- - استاندار قزوین گفت: با برنامه ریزی انجام شده و راه اندازی دو هزار تخت بیمارستانی نیازهای درمانی استان را در چند سال آینده تامین می کنیم.

دو هزار تخت بیمارستانی در استان قزوین راه اندازی می شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از مهر ،فریدون همتی در مراسم آغاز عملیات اجرایی ساخت بخش الحاقی بیمارستان شهید رجایی قزوین گفت: با بررسی شاخص های استاندارد در حال حاضر حدود 1700 تخت بیمارستانی در استان کمبود داریم که باید تامین شود.

  وی افزود: شاید به دلیل نزدیکی به تهران بخشی از کمبودها و نیازها با مراجعه مردم به مراکز درمانی تهران تامین شده اما باید در برنامه ریزی میان مدت و بلندمدت بتوانیم این نیاز را در داخل استان برطرف کنیم.

  استاندار قزوین یادآورشد: در سفر وزیر بهداشت به استان موافقت ایشان برای ساخت بیمارستان 700 تختخوابی گرفته شد
  که ابتدا زمین مناسبی در کنار دانشگاه علوم پزشکی پیشنهاد شد که چون از داخل باغستان عبور کرده بود مخالفت کردیم و در حال حاضر یک قطعه زمین به مساحت 10 هکتار در داخل شهر قزوین انتخاب شده تا کار آغاز شود.

  ساخت بیمارستان 1000 تختخوابی در قزوین با مشارکت بخش خصوصی

  وی گفت: با مشارکت بخش خصوصی و بانک پاسارگاد بیمارستان 1000 تختخوابی قزوین در قزوین ساخته خواهدشد که زمین آن تعیین شده و مقدمات آن را آماده خواهیم کرد تا کار آغاز شود.

  همتی اظهارداشت: با اهداء ساختمان شورای شهر الوند قرار است بیمارستان 105 تختخوابی در این شهر تجهیز شود و بیمارستان 64 تختخوابی در ناحیه شهری مهرگان از دیگر برنامه های در دست اجراست.

  وی اضافه کرد: در میان مدت و سه تا 5 سال آینده با تامین دو هزار تخت بیمارستانی امیدواریم به نیازهای درمانی استان پاسخ دهیم و حتی به ساکنان شهرهای مجاور هم خدمات دهیم.

  طرح سلامت مردم از سیاست های دولت است

  استاندار قزوین یادآورشد: در شرایط بد اقتصادی که دولت در تامین هزینه های جاری خود و پرداخت یارانه ها با مشکلات جدی روبروست رویکرد سلامت محوری ارزشمند است و تاکنون طرح ها خوبی در این حوزه آغاز شده که تداوم خواهد یافت.

  وی اضافه کرد: در سفر هیئت دولت ساخت دو بیمارستان 700 و 1000 تختخوابی مصوب خواهد شد تا کار تسریع شود.

  همتی از تلاش رئیس و مجموعه کارکنان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در تامین نیازهای درمانی و خدمات رسانی تشکر کرد.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه ۳۳
  • شماره ۳۲ هفته نامه
  • شماره ۳۱
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  آخرین بروزرسانی ۷ روز پیش
  آرشیو