مدیران خودروعصر اعتبار

وزیر راه و شهرسازی:

لزوم افزایش سهم ترانزیت به ۵۰ هزار تن

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اینکه حمل و نقل ترکیبی و توسعه پارک لجستیک‌ها باید به صورت جدی دنبال شود، گفت: سهم ترانزیت ما فعلا ۱۰ میلیون تن است که باید به ۵۰ هزار تن افزایش یابد.

لزوم افزایش سهم ترانزیت به ۵۰ هزار تن
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، محمد اسلامی بعدازظهر امروز در حاشیه بیست و هفتمین همایش هماهنگی ارگان‌های دریایی کشور اظهار داشت: افتخار می‌کنیم که در جمع دست اندرکاران ارگان‌های دریایی کشور حضور داریم؛ بین ارگان‌های دریایی کشور هماهنگی مطلوبی وجود دارد.

  وی ادامه داد: به فرموده رهبری همه کشورهایی که دریا دارند پیشرفت کرده‌اند اما ما زمانی که به دریا رسیدیم متوقف شدیم.

  اسلامی گفت: در حال حاضر به دنبال مقاوم‌سازی اقتصادی هستیم و در این حوزه حتماً به ثروت بی‌انتهای دریا توجه می‌کنیم.

  وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه 5800 کیلومتر ساحل داریم گفت: ‌این فرصتی کم‌نظیر است و می‌تواند ما را به تلاش وادارد تا گام‌های بلندتری برداریم.

  * 3600 میلیارد تومان قرارداد برای ساخت شناور داریم

  وی با بیان اینکه برای توسعه صنعت دریایی سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌ایم اما کمک نکردیم که رشد کند، ادامه داد: ما در بحث شناورهای پرسرعت به تکنولوژی و دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم.

  اسلامی گفت: ما نیاز داریم توسعه و تقویت مردم جهت بهبود وضعیت دریانوردی در رسته‌های گوناگون داشته باشیم.

  وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: 3600 میلیارد تومان قرارداد در صنعت دریایی در ساخت شناورها داریم که امیدواریم سازنده‌ها نیز به تعهدات خود خوب عمل کنند.

  اسلامی ادامه داد: گردشگری دریایی بین بنادر و جزایر در شمال و جنوب کشور باید توجه شود تا مردم از فرصت سفرهای دریایی بهره‌مند شوند و در همین کشور از جذابیت‌های دریایی بهره ببرند.

  وی ادامه داد: بندر نوشهر در شمال کشور و بنادر بوشهر و شهید باهنر در جنوب کشور استعداد خوبی برای بنادر گردشگری و مسافری دارند.

  * سهم ترانزیت باید 5 برابر شود

  وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موضوع بنادر کوچک افزود: بنادر کوچک می‌توانند در کنار آیتم سرمایه‌گذاری مثمرثمر واقع شود؛ ما باید در پس‌کرانه‌های بنادر کسب و کار شکل دهیم تا در تولید بار ظرفیت ایجاد کنیم و بنادر فقط محل تخلیه و بارگیری نباشد.

  اسلامی بیان کرد: سالانه 600 میلیون تن بار در جاده و راه‌آهن و 150 میلیون تن توسط حمل و نقل دریایی جابجا می‌شود. در این حوزه باید به طرح جامع لجستیک و نظام یکپارچه حمل و نقل توجه کرد.

  وی با تأکید بر لزوم توسعه حمل و نقل ترکیبی گفت: اتصال بنادر و راه‌آهن و بنادر و راهداری و توسعه پارک لجستیک‌ها باید مورد توجه واقع شود و به نظام بهینه و اقتصادی توسعه ترانزیت بار و مسافر دست یابیم.

  وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: سهم ترانزیت از 10 میلیون تن باید به 50 هزار تن افزایش یابد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی