مدیران خودروعصر اعتبار

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام کرد:

تملک ۸ قطعه باغ و اراضی مشجر در پایتخت از سال ۹۶ تاکنون

عصر ساختمان-معاون خدمات شهری شهرداری تهران از تملک ۸ قطعه باغ و اراضی مشجر در پایتخت از سال ۹۶ تاکنون خبر داد.

تملک ۸ قطعه باغ و اراضی مشجر در پایتخت از سال ۹۶ تاکنون
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، مجتبی یزدانی با اعلام این مطلب گفت: در راستای اجرای مصوبات شورای اسلامی شهر تهران، برنامه پنج ساله، نگاه ویژه مدیریت شهری و توسعه فضای سبز با اولویت افزایش سرانه فضای سبز در مناطق کم برخوردار؛ تملک باغات و اراضی مشجر در دستور کار قرار گرفت.

  وی در ادامه افزود: باغات به عنوان ارزشمندترین میراث طبیعی شهر همواره مورد توجه بوده است و از این رو حفظ آن به عنوان اولویت های مهم شهرداری تهران محسوب می شود.

  یزدانی با بیان این که مدیریت شهری از سال 96 نهضت تملک باغات را در دستور کار قرار داد، اظهار کرد: با تلاش و پیگیری‌های مستمر این معاونت در مناطق 22گانه جهت اجرای این مصوبه؛ تاکنون 8 قطعه باغ و اراضی مشجر در مناطق (2،7،8،11،13،14) تملک شده است.

  معاون خدمات شهری شهرداری تهران، 8 قطعه باغ و اراضی مشجر تملک شده را برشمرد و گفت: بوستان دامپزشک در منطقه 11 به مساحت 20000مترمربع در سال 96 به بهره برداری رسید. بوستان هورفر در منطقه 7 به مساحت 3100 متر مربع و بوستان نشاط کودک در منطقه 13 به مساحت 4964 مترمربع در سال 97 به بهره برداری رسید. بوستان خیاط خانه در منطقه 7 به مساحت 4500 مترمربع و بوستان پدر در منطقه 2 به مساحت 11000 متر مربع در سال 98 به بهره برداری رسیده است.همچنین بوستان وثوق الدوله در منطقه 14 به مساحت حدود 2 هکتار، بوستان بخشی فر در منطقه 7 به مساحت 2500 مترمربع و بوستان شهید مدنی در منطقه 8 به مساحت 6000 مترمربع تا پایان امسال به بهره برداری خواهند رسید.

  بر اساس گزارش شهرنوشت، وی در پایان گفت: همچنین در همین راستا حدود 20قطعه دیگر نیز برای تملک شناسایی شده است که در مراحل مختلف تملک قرار دارد و کارهای آن در حال انجام است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی