مدیران خودروعصر اعتبار

گزارشی در مورد وضعیت املاک در کشورهای حاشیه خلیج فارس در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰

عصر ساختمان- براساس گزارش جدید، انتظار می رود که نرخ کاهش قیمت املاک دبی امسال قبل از بهبودی در سال ۲۰۲۱، هنگام تحویل واحدهای جدید، تثبیت شود.

گزارشی در مورد وضعیت املاک در کشورهای حاشیه خلیج فارس در سالهای ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۶:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، براساس گزارش 'Trends Finder Properties' منتشر شده در روز چهارشنبه ، در نیمه دوم سال 2019 ، نرخ کاهش قیمت املاک امارات به طور چشمگیری کاهش یافته و خریداران شروع به استفاده از ارزش پیشنهادی در بازار کردند. اگرچه قیمت های تبلیغاتی در نیمه دوم در اکثر مناطق در حال کاهش است، اما با افزایش اشتهای خریداران ، نرخ کاهش به شدت کاهش یافت.

  در این گزارش آمده است: راه اندازی املاک از سال گذشته به میزان قابل توجهی کاهش یافته است و با ایجاد کمیته جدیدی برای تعادل عرضه و تقاضا ، انبوه سازان به احتمال زیاد روی تکمیل پروژه های موجود خود تمرکز می کنند.

  درخواست قیمت ویلا های دبی با نرخ 3.2 درصد کاهش یافته است ، پایینتر از نرخ 4.3 درصد در نیمه اول سال 2019 است. درحالی که وضعیت آپارتمان ها در دبی بهترند و قیمت ها فقط 1.1 درصد سقوط کرده است و این در حالی است که در مرحله اول از 3.9 درصد کاهش یافته بود. براساس این گزارش ، شش ماه سال 2019 است.

  محله هایی که بیشترین کاهش قیمت در شش ماهه را در نیمه دوم سال 2019 برای آپارتمان ها به ثبت رسانده اند ، بارشا هایتس با یک شیب 13.4 درصد و برج های دریاچه جمیرا با 11.9 درصد کاهش است. قیمت در داماک هیلز 9.7 درصد کاهش یافته است ، دیسکوری گاردنز 7.7 درصد و دبی مارینا 7 درصد کم شده اند.

  در بازار ویلا یا تاون هاوس ، محله هایی که بیشترین کاهش قیمت درخواست شش ماهه را ثبت کرده اند جی وی سی با 8.7 درصد شیب بود. این گزارش حاکی است ، قیمت در مثلث جمیرا ویلج و موتور سیتی به ترتیب 4.6 درصد و 4.5 درصد کاهش یافته است.

  گزارش در مورد وضعیت املاک در کشورهای حاشیه خلیج فارس در سالهای 2019 و 2020

  قیمت اجاره در بسیاری از نقاط در مقایسه با قیمت فروش با سرعت بیشتری کاهش نشان داده است. این گزارش حاکی است ، اجاره تبلیغاتی برای آپارتمان های دبی 2.4 درصد در نیمه دوم سال 2019 کاهش یافته است.

  در این گزارش آمده است: "عرضه و تقاضا نتوانسته است دست به دست هم بدهد و صاحبخانه ها مجبورند برای جذب و حفظ مستاجر انعطاف پذیرتر باشند."

  کاهش اجاره آپارتمان در مناطقی اعلام شد که تعداد زیادی از تحویل واحدهای جدید مانند جمیرا ویلج سیرکل (13.8 درصد) ، میدان سیتی (10.8 درصد) و سپورت سیتی دبی (10 درصد) را ثبت کرده اند.

  آگهی اجاره ویلا یا تاون هاوس در دبی نیز 2.9 درصد کاهش یافت ، اما در نیمه دوم سال گذشته با کندی بیشتر ادامه یافت و مستاجران آپارتمانها، زندگی در ویلا را ترجیح می دادند. محله های ویلایی که بیشترین کاهش کرایه را تجربه کرده اند موتور سیتی (11 درصد) ، ریم (4 درصد) و جی وی تی (3.9 درصد) بودند.

  بر اساس 176 پروژه که سایت پروپرتی فایندر آنالیز و تأیید کرده ، حداقل 61646 واحد برای سال 2020 برای پیش فروش پیش بینی کرده است. 198 پروژه با 32084 واحد وجود دارد که قرار است تا سال 2020 به اتمام برسد ، که این شرکت گفت ، هنوز هم این آمار باید تصحیح شود.

  وی افزود: "بنابراین ، پس از تأیید همه تعداد ، به 90000 نزدیک می شود. من انتظار دارم 40000 تا  50000 احد در دبی در سال 2020 تکمیل شود. "

  بازار مسکن دبی 48729 واحد جدید را در سال 2019 اضافه کرد که بیشترین تعداد واحدها در طی یک سال طی 5 سال گذشته بود.

  محله هایی که بیشترین میزان عرضه را در آن مشاهده کرده اند جی وی سی ، محمد بن رشید سیتی ، دبی ساوث، تاون اسکوئر و بیسنیس بی هستند که طبق این گزارش حدود 40 درصد از کل عرضه مسکونی در آنها در سال 2019 اضافه شده است.

  این گزارش به تنضیم دوبیرا یا Dobira است سایت www.Dobira.com سایت تبلیغ املاک در دبی، ترکیه، عربستان، کویت، عمان و بحرین است. مالکان این کشورها می توانند در این سایت به صورت رایگان آگهی دهند و بدلیل مغرون به صرفه آن تعداد آگهی زیادی جزب کرده است و این سایت آمار و نمودار متنوعی در مورد آگهی هایی که سرمایه گذاران می دهند به مدیریت ارایه می دهد که یکی از منابع اصلی اخبار در امارات تبدیل کرده است. کاربران برای اطلاع از وضعیت اخبار املاک در دبی می توانند این سایت را ببینند کن و از تحول قیمتها، اجاره ها، پروژه های پیش فروش دبی وحتی اخبار در بلاگهای دوبیرا مراجعه کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی