مدیران خودروعصر اعتبار

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

زمانبندی فروش قسطی ۲۴۰ هزار مسکن مهر در سراسر کشور

عصر ساختمان- معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی آخرین وضعیت تکمیل واحد‌های باقیمانده مسکونی مهر در سراسر کشور را تشریح کرد.

زمانبندی فروش قسطی ۲۴۰ هزار مسکن مهر در سراسر کشور
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره روند تکمیل واحد‌های مسکونی مهر  گفت: هم‌اکنون240 هزار و 128 واحد مسکونی مهر هستند که فروش اقساطی نشده‌اند که باید این واحد‌ها طبق زمانبندی، فروش اقساطی شوند.

  معاون مسکن و ساختمان ضمن تاکید بر اخذ تصمیمات جامع و کارشناسی با حضور مسئولان استانی، بانک‌مسکن، اداره کل راه و شهرسازی، سازمان ملی زمین و مسکن، شرکت شهرهای‌جدید و مدیریت مسکن مهر، توضیح داد: در این جلسات، تلاش شد تا با همفکری تمامی دست‌اندرکاران مسائل تک به تک پروژه‌ها، بررسی و راهکار‌های جامع اندیشیده شود که تمامی تفاهمات در صورتجلسات درج شده است.

  محمودزاده ضمن تاکید بر همکاری استان‌ها در اجرای مفاد صورتجلسات در تکمیل واحد‌های مسکونی مهر، مطابق زمانبندی، اعلام کرد: واحد‌های باقیمانده مسکن مهر شامل پروژه‌هایی هستند که یا بدون متقاضی هستند یا دیر آغاز به کار کرده، یا مشکلات حقوقی دارند و یا با اعلام بانک مسکن به عنوان پروژه خودمالک تسهیلات دریافت کرده و از لیست واحد‌های مسکونی مهر، خارج شده‌اند.

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر، 21961 واحد مسکونی مهر بدون متقاضی در کشور وجود دارد. همچنین، 11458 واحد نیز دارای مشکلات حقوقی هستند.

  به گفته وی، واحد‌های مسکونی مهری که یا دیر آغاز به کار کرده‌اند و پیشرفت فیزیکی پایینی دارند حداکثر تا نیمه سال آینده باید تکمیل و تحویل متقاضیان شوند.

  محمودزاده با یادآوری این مطلب که واحدمسکونی مهری که توسط بانک مسکن به عنوان خود مالک معرفی شدند از تعداد باقیمانده واحد‌های مسکونی مهر خارج شده‌اند، توضیح داد: در حدود 150 هزار واحد مسکونی مهر هستند که عملیات فیزیکی ساختمان‌های آن‌ها به اتمام رسیده، اما به دلیل آنکه خدمات عمومی آن‌ها از جمله انشعابات و ... باقیمانده است هنوز تحویل متقاضیان نشده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی را وظیفه سایر دستگاه‌ها برشمرد و گفت: امیدواریم این بخش نیز به زودی توسط سایر دستگاه‌ها تکمیل شود.

  وی تصریح کرد: در حال تلاش هستیم تا باقیمانده واحد‌های مسکونی مهر هرچه سریعتر با همکاری نیرو‌های استانی و ستادی تکمیل و تحویل مردم شود و پرونده مسکن مهر بسته شود.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه عصر ساختمان
    آخرین بروزرسانی ۲ سال پیش
    آرشیو