مدیران خودروعصر اعتبار

خانه کلنگی در تهران متری چند؟

عصر ساختمان- مرکز آمار متوسط قیمت هر متر زمین یا خانه کلنگی در تهران را ۱۸ میلیون و ۷۳۳ هزار تومان اعلام کرد که نسبت به پارسال بیش از ۸۶ درصد افزایش یافته است.

خانه کلنگی در تهران متری چند؟
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایسنا، متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 18 میلیون و 733 هزار تومان با میانگین مساحت ٢٤٥ مترمربع بوده است که نسبت به فصل قبل ۰,٤ درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل ٨٦.٣ درصد افزایش داشته ‌است.

  متوسط قیمت فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در شهر تهران 13 میلیون و 604 هزار تومان با میانگین مساحت 86 متر مربع و متوسط عمر بنای 11 سال بوده است که نسبت به فصل قبل 0.6 درصد و نسبت به مدت مشابه پارسال 44.8 درصد افزایش یافته است.

  طبق آنچه مرکز آمار اعلام کرده است، با توجه به این‌که کاهش یا افزایش حجم (تعداد) معاملات در مناطق شهر تهران باعث کاهش یا افزایش شدید متوسط (حسابی) قیمت در سطح کل شهر می‌شود، از متوسط تعدیل شده (وزنی) که در آن، وزن با استفاده از سهم واحدهای مسکونی دارای سکنه محاسبه می‌شود، استفاده شده تا بتوان با حذف اثر حجم معاملات، تغییرات واقعی قیمت را مشخص کرد.

  بر این اساس بنگاه‌های معاملات ملکی کشور موظف هستند مشخصات کلیه‎ معاملات خرید و فروش و اجاره را در سامانه اطلاعات مدیریت معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی