مدیران خودروعصر اعتبار

هفت هزارو ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن به سیل‌زدگان گلستان پرداخت شد

عصر ساختمان- معاون عمران روستایی اداره کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گلستان اعلام کرد که از ابتدای شروع ساخت و ساز و تعمیر مسکن سیل‌زدگان این استان درسال جاری تاکنون، هفت هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن پرداخت شده‌است.

هفت هزارو ۵۱۰ میلیارد ریال تسهیلات مسکن به سیل‌زدگان گلستان پرداخت شد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایرنا، محمدرضا ولی‌اللهی روز چهارشنبه در حاشیه افتتاح 650مین واحد مسکونی بازسازی شده از سیل در روستای گدم‌آباد گنبدکاووس به خبرنگاران گفت: از تسهیلات پرداخت شده پنج هزار و 910 میلیارد ریال آن تسهیلات بانکی برای ساخت و تعمیرات مسکن و هزار و 600 میلیارد ریال هم کمک بلاعوض دولت بوده‌است.

  وی خاطرنشان کرد: مجموع کمک‌های بلاعوض ابلاغی برای مسکن سیل‌زدگان گلستانی مبلغ دو هزار و 400 میلیارد ریال است که تاکنون هزار و 600 میلیارد ریال آن پرداخت شده است.

  ولی‌اللهی اضافه کرد: بنیاد مسکن گلستان و ستادهای معین آن که از برخی استان‌های کشور بودند، از زمان شروع تعمیرات و بازسازی مسکن سیل‌زگان این استان تا الان تعمیر 14 هزار و 627 واحد مسکونی درمناطق شهری و روستایی را انجام داده‌اند و احداث هفت هزار و 707 مسکن دیگر هم آغاز شده که بخش قابل توجهی از آنها افتتاح شده‌است.

  وی همچنین از افتتاح طرح هادی در 39 روستای گلستان در دهه فجر امسال هم خبر داد و گفت: برای عملیات اجرایی این طرح‌ها در مجموع 135 میلیارد و 560 میلیون ریال هزینه شده است.

  استان گلستان با جمعیت تقریبی یک میلیون و 900 هزار نفر در روزهای پایانی سال گذشته و روزهای آغازین امسال براثر بارش شدید و کم سابقه باران در برخی نقاط روستایی و چند شهر از جمله گنبدکاووس، آق قلا و گمیشان دچار سیل شدند که این رخداد طبیعی علاوه بر خسارت‌های بخش مسکن، به برخی زیرساخت‌های این مناطق هم آسیب زد که درمجموع به گفته مسوولان این استان سیل امسال 48 هزار میلیارد ریال خسارت وارد کرد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی