عصر اعتبار

پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی عملیات ساختمانی هفت ایستگاه برق

عصر ساختمان- یک مقام مسئول شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر ) اعلام کرد: عملیات ساختمانی هفت ایستگاه برق مدولار در استانهای مرکزی و لرستان که هریک پست های ۶۳ کیلو ولت هستند، از پیشرفت ۵۰ درصدی برخوردار شده اند.

پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی عملیات ساختمانی هفت ایستگاه برق
نسخه قابل چاپ
پنجشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان » به نقل از ایرنا ، حمید صفایی شریف مدیر دفتر مهندسی طرحهای برق منطقه ای باختر افزود: پستهای 63 کیلوولت شهابیه ، دودهک ، خورق، بازنه ، آوه، حاجی آباد و رومشگان در استان های مرکزی و لرستان واقع شده اند و هدف از احداث این پستها تامین برق مورد نیاز مشترکان شهرکهای صنعتی ، بخشهای کشاورزی و خانگی ،کاهش تلفات و رفع ضعف ولتاژ است.

  وی ظرفیت هر یک از این پستها را 30 مگاولت آمپر با 6 فیدر خروجی 20 کیلوولت ذکر کرد و یادآورشد: احداث این ایستگاهها به صورت مدولار در زمان و هزینه های احداث صرفه جویی قابل توجهی در بر خواهد داشت.

  شرکت برق منطقه‌ای باختر عرصه ای گسترده ای را تحت پوشش خود دارد و تأمین برق از شمالی‌ترین تا جنوبی‌ترین نقطه حدود 660 کیلومتر و از قسمت شرق تا غرب منطقه حدود 450 کیلومتر، با مساحتی حدود 76 هزار و 522 کیلومتر مربع را دربر می گیرد.
  شرکت مزبور از شمال به برق منطقه‌ای زنجان، از غرب به برق منطقه‌ای غرب، از جنوب به سازمان آب و برق خوزستان، از جنوب شرقی به برق منطقه‌ای اصفهان و از شرق و شمال شرقی به برق منطقه‌ای تهران محدود می‌شود.

  حوزه تحت پوشش این شرکت بر‌اساس آخرین آمار دارای جمعیتی بالغ بر 4.5 میلیون نفر است.

  بهره برداری از پستهای فوق توزیع برق

  یک مقام مسئول شرکت سهامی مدیریت تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر ) گفت : رویکرد تازه این شرکت بهره برداری از پستهای فوق توزیع برق با فناوری دیجیتال ( DCS) است و افزود: ساخت ایستگاههای 63 کیلوولت DCS برای به حداقل رساندن حجم کابل کشی ها، بهینه سازی سیستم کنترل و حفاظت پستهای فوق توزیع، در دستور کار قرار گرفته است.

  پست محلی است که تجهیزات انتقال انرژی درآن نصب وتبدیل ولتاژ انجام می شود و با استفاده از کلید ها امکان انجام مانور فراهم می شود درواقع کاراصلی پست مبدل ولتاژ یا عمل سوییچینگ بوده که دربسیاری از پستها ترکیب دوحالت فوق دیده می شود.
  پستها ازنظر نوع وظیفه، هدف، محل نصب، نوع عایق به انواع پستهای افزاینده، کاهنده فوق توزیع ، پستهای سوییچینگ و پستهای مختلط تقسیم شده اند.
   رضا سلطانعلی معاون طرح و توسعه برق منطقه ای باختر افزود: پس از ساخت چندین ایستگاه 400 کیلوولت با سیستم دیجیتال(DCS ) و برای کاهش هزینه ها و مدت زمان احداث پروژه ها و تسهیل در بهره برداری، ایستگاه 63 کیلوولت شهرصنعتی مأمونیه در شمال استان مرکزی به صورت اتوماسیون در حال احداث است.

  وی یادآورشد: پست یاد شده دارای دو ترانس 30 مگاولت آمپری، 12 فیدر خروجی 20 کیلو ولت و دو فیدر خط 63 کیلوولت است.
  سلطانعلی افزود: پست 63 کیلوولت شهر صنعتی مامونیه با هدف بهبود کیفی برق و تامین انرژی الکتریکی مورد نیاز بخشی از صنایع و افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع منطقه از پیشرفت فیزیکی 50 درصدی برخوردار است.

  برچسب ها
  مطالب مرتبط
  مطالب مرتبط بیشتر
  رویداد ها در یک نگاه
  • شماره ۳۰
  • عصر ساختمان
  • سنگ و معادن
  • عصر ساختمان
  • رنگ دکوراسیون
  • توکیو
  • V-RAY
  • آتش نشانی و ایمنی شهری
  • عصر ساختمان
  آخرین بروزرسانی ۲ روز پیش
  آرشیو