مدیران خودروعصر اعتبار

اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه آتش‌نشانی

عصر ساختمان- مدیر عامل سازمان آتش نشانی شهرداری تهران گفت: از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش‌نشانی شهر تهران خواهیم بود.

اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه آتش‌نشانی
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، رضا داوری مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران درخصوص طرح الحاق ساختمان‌ها به سیستم اعلام هشدار سازمان آتش نشانی شهر تهران گفت: مصوبه‌ای از سال 95 در شورای شهر تهران وجود دارد که براساس آن و به طور مشخص بر اساس ماده 7 آن طرح مانیتورینگ ساختمان‌ها به اجرا در می‌آید.

  وی ادامه داد: بر اساس این مصوبه از این پس شاهد اتصال هوشمند سیستم اطلاع حریق ساختمان به سامانه سازمان آتش‌نشانی شهر تهران خواهیم بود.

  داوری گفت: در این طرح دیگر نیازی به تماس شهروندان نیست زیرا سازمان به صورت اتوماتیک از وقوع آتش‌سوزی مطلع می‌شود.

  مدیرعامل سازمان آتش نشانی شهر تهران افزود: البته برای هیچ کس الزامی قرار داده نشده است تنها الزام مربوط به ساختمانهای خود شهرداری تهران است.

  وی گفت: یکی از مزایای این طرح کشف زودهنگام حریق است و برای مقابله بهتر تأثیرگذار است.

  داوری خاطرنشان کرد: یکی دیگر از مزایای این طرح این است که ساختمان‌های متصل به سامانه اعلام حریق هر شش ماه یک بار بازدید شده و مورد بررسی قرار می‌گیرند.

  وی ادامه داد: یکی از آیتم‌های مهم در هوشمندسازی یک شهر اجرای همین سامانه محسوب می‌شود و این طرح در حال انجام با سازمان فاوای شهر تهران است.

  داوری گفت: این یک طرح کاملاً داخلی است و در حال حاضر مشغول بررسی صلاحیت بیش از هفده شرکت داخلی برای اتصال به این سامانه هستیم.

  وی در پاسخ به این سؤال که آیا این طرح با طرح پلاک ایمن فرق دارد گفت: بله تفاوت وجود دارد زیرا آن طرح کاملا فرهنگی بوده است و بیشتر به رفتار هموطنان و شهروندان ربط دارد و هیچ وسیله‌ای و تجهیزاتی در آن به کار گرفته نمی‌شود.

  داوری گفت: سیستم‌های اعلام در صورت مشاهده و‌ حس حریق شروع به آلارم دادن می‌کنند و در این سامانه در کنار اینکه ساکنان از وقوع آتش مطلع می‌شوند بلکه سازمان آتش‌نشانی هم همزمان مطلع می‌شود.

  وی درباره ابلاغ این آیین‌نامه گفت: خوشبختانه شورا تصمیم خوبی گرفته و با تصویب این آیین‌نامه قدم اول برای ابلاغ آن را برداشته است و کلیه هزینه‌های آن هم اندیشیده شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی