مدیران خودروعصر اعتبار

فراهانی مطرح کرد؛

تأمین روشنایی معابر وظیفه وزارت نیرو است نه شهرداری

عصر ساختمان- عضو شورای شهر تهران گفت: از آنجایی که تأمین روشنایی بسیاری از معابر به طور مناسب انجام نشده به وزارت نیرو تذکر می‌دهم.

تأمین روشنایی معابر وظیفه وزارت نیرو است نه شهرداری
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، مجید فراهانی عضو شورای شهر تهران صبح امروز در یکصد و نود و سومین جلسه شورای شهر تهران از وضعیت روشنایی معابر تهران انتقاد کرد و گفت: خاموشی معابر تهران چهره شبانه شهر را زشت کرده و شهر را برای زیست شبانه به خصوص برای افراد پیاده نامناسب کرده است.

  عضو شورای شهر تهران تصریح کرد: متأسفانه مدتی است روشنایی معابر و کوچه‌ها و خیابان‌ها و حتی بزرگراه‌های اصلی شهر به شدت کاهش یافته است.

  او با بیان اینکه عدم تأمین روشنایی معابر زمینه‌ساز حوادث ترافیکی و فراهم شدن بستر مناسب برای بزهکاران اجتماعی است، گفت: این وضعیت معابر امن را به فضایی بی‌دفاع تبدیل کرده است و تاریکی شهر با حضور پر رونق گردشگران هم اثر منفی می‌گذارد.

  عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه طبق قانون وزارت نیرو موظف به تأمین روشنایی معابر است، گفت: عدم اجرای مناسب این وظیفه توسط شرکت برق تهران و خاموشی معابر شهر سبب شده است تا برخی گمان کنند شهرداری تهران در انجام وظایف خود کوتاهی می‌کند، در حالی که تأمین روشنایی معابر و پرداخت هزینه‌های آن بر اساس قانون آموخته وزارت نیرو و شرکت‌های برق منطقه‌ای است.

  فراهانی تصریح کرد: حال به عنوان نماینده مردم تهران به شرکت برق تهران تذکر می‌دهم و انتظار دارم در همکاری با شهروندان بیش از پیش به مسئله تأمین روشنایی اهمیت دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی