مدیران خودروعصر اعتبار

صبح امروز مطرح شد؛

مخالف جدی عضو شورای شهر تهران با ادامه فعالیت دلفیناریوم برج میلاد

عصر ساختمان- نوری گفت: اگر فعالیت دلفین برج میلاد می‌خواهد ادامه پیدا کند من مخالف جدی آن هستم.

مخالف جدی عضو شورای شهر تهران با ادامه فعالیت دلفیناریوم برج میلاد
نسخه قابل چاپ
شنبه ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در حاشیه بازدید خود از مجموعه دلفیناریوم برج میلاد گفت: وقتی حیوانات را از محیط طبیعی خارج می‌کنیم و آن‌ها را به فضا‌هایی مانند پارک، سیرک و استخر منتقل می‌کنیم، این اقدام موجب وارد شدن آسیب به حیوان می‌شود و این سیاست با اصول کلی محیط زیست در تعارض است.

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران افزود: حیوان باید در محیط طبیعی باشد و به شکل طبیعی زندگی کند و باید بدانیم وقتی تغییراتی در زندگی حیوان ایجاد می‌شود، روند زندگی طبیعی او را دچار مشکل می‌کند.

  صدراعظم نوری تصریح کرد: این سیاست باید از نگهداری حیوان در محیط‌هایی مانند دلفیناریوم، پارک، سیرک و باغ وحش جدا شود و خواسته من از مسئولان نظارت بیشتر در این امر است.

  او با تأکید بر اینکه حیوانات باید کنترل شوند تا مورد آسیب و بی توجهی قرار نگیرند، افزود: در مورد مرگ یکی از دلفین‌های دلفیناریوم برج میلاد گزارش‌هایی به من ارائه شده که حاکی از آن است مرگ حیوان بر اثر ایست قلبی و به صورت طبیعی بوده است.

  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه امیدواریم کمتر شاهد این قبیل اتفاقات باشیم، گفت: مسئول دلفیناریوم برج میلاد درباره علل مرگ «آلفا» گفت که حیوان به شکل مادرزادی دچار نارسایی قلبی بوده است.

  صدراعظم نوری گفت: من با ادامه فعالیت مجموعه‌هایی از جمله سیرک و یا دلفیناریوم مخالف هستم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی