مدیران خودروعصر اعتبار

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت خبر داد؛

فضای مجازی دست سارق سابقه دار منازل پایتخت را رو کرد

عصر ساختمان- سرهنگ عزیزخانی از دستگیری ۲ سارق سابقه دار منازل مرکز شهر تهران به ارزش ۶ میلیارد ریال خبر داد.

فضای مجازی دست سارق سابقه دار منازل پایتخت را رو کرد
نسخه قابل چاپ
چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۱:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، سرهنگ علی عزیزخانی رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی پایتخت گفت: پنجم مهرماه سال جاری یکی از شهروندان طی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 اعلام کرد منزلش مورد سرقت واقع شده که بلافاصله ماموران کلانتری 111 هفت چنار برای بررسی به محل وقوع سرقت اعزام می¬شوند.

  وی بیان داشت: شاکی پس از حضور ماموران کلانتری اعلام کرد، روز قبل برای کاری به شهرستان رفتم و امروز پس از برگشت متوجه شدم مقادیری طلا و وجه نقد به ارزش 400 میلیون ریال از منزلم سرقت شده است.

  این مقام انتظامی توضیح داد: ماموران کلانتری پس از ثبت اظهارات شاکی خواستار اعزام تیم بررسی صحنه جرم پایگاه هشتم به محل وقوع جرم شدند و در همین راستا اکیپی از کارآگاهان بررسی صحنه جرم به محل اعزام و به صورت دقیق محل جرم را بررسی کردند و موفق یک کارت ویزیت فروش کالای خانگی در فضای مجازی با آی دی اینستاگرام کشف کنند.

  سرهنگ عزیزخانی افزود: با پیدا شدن کارت ویزیت کارآگاهان به بررسی اکانت اینستاگرام پرداختند و متوجه شدند صفحه مربوط، به سارق یا از مرتبطین وی است و بخشی از اموال سرقتی در این صفحه به فروش می‌رسد.

  این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در گام بعدی کارآگاهان موفق شدند در گاراژی حوالی شهر قدس مخفیگاه وی را شناسایی و با هماهنگی قضائی وی را دستگیر کنند، تصریح کرد: در بازرسی کارآگاهان از گاراژ مقادیری اموال از قبیل فرش و لوازم صوتی و تصویری کشف شد.

  عزیزخانی در ادامه گفت: با انتقال فرد دستگیر شده به پایگاه هشتم وی خود را مجتبی 37 ساله معرفی کرد و به کارآگاهان گفت، اموال را از دو نفر به نام‌های امین 24 ساله و نوید 25 ساله خریده است.

  وی افزود: با بررسی مشخصات امین و نوید کارآگاهان متوجه شدند هر دو از سارقان منزل سابقه دار هستند که با تلاش و اقدامات پلیسی مخفیگاه آن‌ها در سه راه آذری شناسایی و در یک عملیات پلیسی صبح روز سه شنبه هر دو متهم در هفدهم دی ماه دستگیر شدند.

  این مقام انتظامی عنوان کرد: متهمان پس از انتقال به پایگاه هشتم در تحقیقات مقدماتی به 5 فقره سرقت منزل در مرکز تهران به ارزش 6 میلیارد ریال معترف و مجتبی را به عنوان مالخر خود معرفی کردند.

  سرهنگ عزیزخانی در پایان گفت: با اظهارات صریح متهمان به بزه انتسابی و شناسایی مال باختگان هر سه متهم با دستور بازپرس شعبه ششم دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.

  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۶ ماه پیش
    آرشیو