مدیران خودروعصر اعتبار

قطع برق بیش از ۳۰ هزار خانه در پی طوفان استرالیا

عصر ساختمان-مقامات استرالیا پس از وقوع طوفان‌های شدید و شبانه‌ای که منجر به قطع برق بیش از ۳۰ هزار خانه شد، در تلاش برای اجرای عملیات پاکسازی هستند.

قطع برق بیش از ۳۰ هزار خانه در پی طوفان استرالیا
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، سیستم بزرگ طوفانی که پیش‌تر "کانبرا"، پایتخت استرالیا را درنوردیده و منجر به بارش  تگرگ‌هایی به اندازه توپ‌ گلف شده بود، عصر امروز با پیشروی به سمت شرق، بخش‌های بزرگی از ایالات نیو ساوت ولز، کوئینزلند و ویکتوریا را درنوردید.

  طبق اعلام سرویس اضطراری ایالتی نیو ساوت ولز، بیش از 800 تماس برای کمک در طول شب وجود داشته که بیشتر آن‌ها از حومه جنوبی سیدنی بوده است. همچنین بیشتر این تماس‌ها به دلیل شکایت از سقوط درختان و سقف ساختمان‌ها برقرار شده است.

  در طوفان‌های اخیر استرالیا سرعت وزش باد در بعضی از بخش‌ها به بیش از 100 کیلومتر در ساعت رسیده بود. هم‌چنین این طوفان‌ها همراه با رعد و برق بوده که تاکنون منجر به مجروحیت دو نفر شده است. تاکنون 44 هزار فعالیت رعد و برقی در کوئینزلند گزارش شده که منجر به قطع برق حدود 20 هزار خانه شده است. در نیو ساوت ولز نیز 14 هزار خانه به دلیل وزش باد شدید، صاعقه و تگرگ با قطعی برق مواجه شده‌اند.

  در حالی که طوفان باعث تخریب بسیار زیادی شده و 320 میلیون دلار استرالیا مطالبات بیمه‌ای به همراه آورده، با توجه به رطوبتی که برای آب و هوای استرالیا به همراه داشته منجر به کاهش آتش‌سوزی‌های اخیر در این کشور شده است.

  بارندگی‌های سنگین اخیر در استرالیا منجر به خفیف شدن بسیاری از آتش‌سوزی‌های طبیعی این کشور شده اما از سوی دیگر باعث قطعی برق و مسدود شدن جاده‌ها نیز شده است.

  آتش‌سوزی‌های ناشی از تغییرات اقلیمی باعث شده است که از سراسر جهان برای کمک به جوامع انسانی و جمعیت حیوانات حمایت‌های مالی روانه استرالیا شود.

  برآوردها حاکی از آن است که در آتش‌سوزی‌های اخیر استرالیا یک میلیارد حیوان تلف شده و درختان و درختچه‌های بی شماری از بین رفته‌اند. استرالیا از تنوع جانوری و گیاهی بالایی برخوردار بوده و زیستگاه گونه‌های منحصر به فرد زیادی است.

  آتش‌سوزی‌های استرالیا که از ماه سپتامبر آغاز شده، منجر به مرگ دست‌کم 28 نفر شده، هزاران خانه را ویران کرده و میلیون‌ها هکتار زمین را به آتش کشیده است.

  بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، در هفته اول ژانویه، حدود 150 آتش‌سوزی در سواحل شرقی استرالیا رخ داده است که در حال حاضر فقط 80 مورد از آن‌ها فعال باقی مانده و سایر آن‌ها اطفاء شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی