مدیران خودروعصر اعتبار

یک مسئول خبر داد:

ثبت نام ۶۵۰۰ متقاضی از استان مرکزی در فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن

عصر ساختمان-مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی با بیان اینکه ۶۵۰۰ متقاضی در فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن در استان مرکزی ثبت نام کرده‌اند، گفت: بر اساس پیش بینی های صورت گرفته فاز دوم ثبت نام این طرح از ۱۵ بهمن سال جاری آغاز خواهد شد.

ثبت نام ۶۵۰۰ متقاضی از استان مرکزی در فاز نخست طرح اقدام ملی مسکن
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از ایسنا، احمد مرزبان امروز سه‌شنبه، در شورای مسکن استان مرکزی اظهار کرد: در مرحله نخست ثبت نام اقدام ملی مسکن برای دهک‌های 4 تا 7 درآمدی، در مجموع 260 هزار نفر در هفت فاز در کشور ثبت نام انجام داده‌اند که 20 هزار نفر برای بافت‌های فرسوده و 240 هزار نفر در سایر بافت‌ها بوده است.

  وی در خصوص تسهیلات این طرح افزود: برای مسکن اولی‌ها بین 120 تا 160 میلیون تومان، برای متقاضیانی که در بافت های فرسوده قصد نوسازی ملک دارند به ازای هر واحد 40 میلیون تومان با سود 9 درصد و در صورتی که متقاضیان از فناوری های نوین در ساخت و ساز استفاده کنند 40 میلیون تومان  به صورت 18 درصد پرداخت خواهد شد و در صورت قصد جابجایی برای تخریب ملک در کلانشهر اراک 20 میلیون تومان و در سایر شهرها 15 میلیون تومان به صورت ودیعه مسکن در اختیار متقاضیان قرار داده می‌شود.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی در خصوص شرایط متقاضیانی که می‌توانند در این طرح صاحب‌خانه شوند، تصریح کرد: نخستین شرط این است که متقاضی از اول فروردین 84 فاقد مالکیت مسکونی باشند که این شرط علاوه بر فرد متقاضی به افراد تحت تکفل هم اضافه می‌شود، شرط دوم این است که از ابتدای انقلاب از هیچ یک از امکانات دولتی اعم از زمین و واحد مسکونی دولتی و هم چنین تسهیلات یارانه‌دار استفاده نکرده باشند.

  مرزبان ادامه داد: شرط سوم تاهل و سرپرست خانواده بودن و شرط چهارم این است که حداقل پنج سال سکونت در شهر مورد تقاضا داشته باشند و نداشتن منع قانونی و توانایی تامین هزینه ساخت از دیگر شروط در این طرح است.

  وی بیان کرد: در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن، سهمیه ابلاغی استان مرکزی 20 هزار و 890 واحد بوده که 12 هزار واحد مربوط به شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران است. در فاز نخست ثبت نام 4 هزار و 500 واحد در شهرهای جدید امیرکبیر و مهاجران ثبت نام شده است.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان مرکزی اضافه کرد: تامین زمین برای شهرهای استان مرکزی با ظرفیت 1991 واحد انجام شده که پس از پالایش متقاضیان، زمین های دیگری در سطح استان و شهر اراک شناسایی و برنامه ریزی لازم برای تخصیص آنها انجام خواهد شد.

  مرزبان با اشاره به اینکه فاز دوم ثبت نام از 15 بهمن سال جاری آغاز خواهد شد، افزود: از مجموع سهم استان، 4 هزار و 11 واحد در تعهد سازمان ملی به صورت مشارکتی در استان، 2040 واحد در تعهد بنیادمسکن و 2839 واحد در تعهد بازآفرینی شهری است.

  وی اضافه کرد: سهمیه ساخت و ساز در شهر اراک در طرح اقدام ملی 4 هزار و 716 واحد است که 224 واحد مربوط به بنیاد مسکن و 410 واحد تسهیلات صندوق یکم و بافت فرسوده است که تا به امروز پروژه 336 واحدی در بافت سکونتگاه های غیررسمی و 110 واحدی در قالب شرکت تعاونی و 240 واحد پروژه مشارکتی در دست اقدام است که جمعا هزار و 171 واحد در اراک تامین شده و سه هزار و 545 واحد از تعهد باقی مانده است که پیشنهاد برای مابقی کار اختصاص زمین انتهای هپکو برای سه هزار و 40 واحد و زمینی در شهرک کوثر با ظرفیت ساخت 500 واحد است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی