مدیران خودروعصر اعتبار

الگوی ساخت و ساز پایدار در کشور نداریم

عصر ساختمان- مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن با تاکید بر اینکه الگوی ساخت و ساز پایدار در کشور نداریم، گفت:عمر مفید ساختمانهای احداث شده در کشور باید حداقل ۵۰ سال باشد، اما این عدد در بهترین حالت ۳۰ سال است.

الگوی ساخت و ساز پایدار در کشور نداریم
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از فارس، روزبه ظهیری در پاسخ به این سئوال که چرا واحدهای مسکونی تولید شده گروه سرمایه‌گذاری مسکن گران به فروش می‌رسند، گفت: استفاده از مصالح ساختمانی درجه یک و نوع ساخت باعث شده تا مسکن تولید شده نسبت به سایر تولیدات مسکن 10 درصد گرانتر باشد.

  وی با اشاره به اینکه کیفیت ساخت، موضوع مهمی در تولید مسکن است و باید به سمت الگوی ساخت و ساز پایدار حرکت کنیم، ادامه داد: افزایش کیفیت ساخت و ساز باید در کشور مورد توجه قرار گیرد، چرا که اصلی ترین استراتژی برای بالا بردن کیفیت تولید ساختمان پیدار است.

  ظهیری تاکید کرد:کمتر از یک دهه است که در دنیا تولید ساختمان پایدار مورد توجه ویژه‌ای قرار گرفته است، اما در کشور الگوی ساخت و ساز پایدار نداریم، به همین دلیل است که می بینیم عمر مفید ساختمانها در ایران تا این حد پایین است.

  مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری مسکن اضافه کرد: طول عمر مفید ساختمان ها در کشور 30 سال است، در حالی که بر اساس استانداردها باید حداقل عمر مفید ساختمانها 50 سال باید باشد.

  وی خاطر نشان کرد: اگر چه انرژی در دنیا مهمترین عامل اقتصادی محسوب می شود، می‌بینیم که مصرف انرژی و پرت انرژی در ساختمانها تا چه حد مورد توجه و اهمیت است.

  وی گفت: در ایران 3 برابر دنیا انرژی مصرف می کنیم و 30 تا 40 درصد انرژی در ساختمانها مصرف می شود که متاسفانه پرت انرژی در ساختمانها نیز بالا است پس باید در ساخت و سازها به کاهش مصرف انرژی در ساختمانها توجه ویژه ای شود و همانطور که در گذشته نوع ساخت و ساز با طبیعت سازگار بود ساخت و سازها به سمتی حرکت کند که مصرف انرژی در ساختمانها را به شکل قابل توجهی کاهش دهد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی