مدیران خودروعصر اعتبار

وقتی از آسمان بیلبورد می‎بارد!

عصر ساختمان:سقوط مکرر تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردهای خیابانی در غرب استان مازندارن، این واقعیت را نمایان می کند که میزان توجه به مقاوم سازی نسبت به طوفان کافی نبوده است.

وقتی از آسمان بیلبورد می‎بارد!
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۷:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصر ساختمان» به نقل از تابناک، استان مازندران در سال‎ها و ماه‎های گذشته طوفان‎های متعددی را تجربه کرده است و بر اثر آن خسارات فراوانی به منازل و اموال مردم، تاسیسات زیربنایی و حتی ساختمان‎های دولتی وارد شد اما با توجه بیشتر به دلایل ثانویه این خسارات می‎توان دریافت که نبود استاندارد مناسب یا پایبند نبود فعالان عرصه ساختمان و کانون‎های تبلیغاتی موجب بروز خسارات متعدد شده است.

  در تندباد دیروز که با سرعت 115 کیلومتر شهرهای غربی استان را در نوردید نیز شاهد بودیم که سقف 5 بلوک از مسکن مهر بابل که سرپناه 30 واحد مسکونی بود به راحتی از جا کنده شد و مسئولان بابل دلیل این مساله را جوشکاری غیراصولی و ساخت سقف به روشی متفاوت با اصول مهندسی اعلام کردند.

  این واقعیت تلخ که در یک مجتمع مسکونی با جمعیت قابل توجه اشتباهی به این وسعت روی داده است در کنار سقوط مکرر تابلوهای تبلیغاتی و بیلبوردهای خیابانی در شرق استان همچنین سقوط درختهای فرسوده بر روی اتومبیل‎ها و منازل مردم این واقعیت را نمایان می کند که میزان توجه به خسارات و مقاوم سازی نسبت به طوفان و بادهای شدید به اندازه مقاوم سازی در برابر زلزله نبوده است و ورود جدی ادارات راه و شهرسازی همچنین شهرداری‌ها و نظام مهندسی به عنوان مجموعه‎های متولی، برای رسیدگی به این وضعیت آشفته شاید کمترین انتظار مردم باشد تا با هر بادی سازه‎های مهندسی نشده مانند بید به رقص نیفتند.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصر نمایشگاه (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی