مدیران خودروعصر اعتبار

کیان‌پور مطرح کرد:

برنامه وزارت راه برای تأمین مسکن کم درآمدها

عصر ساختمان- عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی به دنبال تولید مسکن برای اقشار کم درآمد با کمک بنیاد مسکن، نهادهای دولتی مثل بنیاد مستضعفان، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج مستضعفان و خیرین مسکن‌ساز است.

برنامه وزارت راه برای تأمین مسکن کم درآمدها
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرساختمان» به نقل از خانه ملت، مجید کیان پور عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن محرومان، گفت: قطعا یکی از اولویت های اصلی حکومت و دولت در برنامه ریزی برای تولید مسکن، توجه به طبقات محروم جامعه اقشار کم درآمد است، رویکردی که در هفت سال اخیر به آن توجه زیادی نشده است.

  طرح ملی مسکن؛ پروژه ای برای تأمین مسکن پردرآمدها

  نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی در زمان طراحی طرح ملی مسکن اعلام کرد که این طرح با هدف تأمین مسکن اقشار ضعیف جامعه عملیاتی می شود، اما در اجرا شاهدیم که اقشار پردرآمد تنها قادر به تأمین تعهدات مالی این طرح هستند، بنابر این وزارتخانه باید راه کار جدیدی را برای تأمین مسکن اقشار کم درآمد می اندیشید.

  برنامه ریزی وزارت راه برای تولید مسکن اقشار کم درآمد

  وی تصریح کرد: در شرایط کنونی وزارت راه و شهرسازی به دنبال تولید مسکن برای اقشار کم درآمد با کمک بنیاد مسکن، نهادهای دولتی مثل بنیاد مستضعفان، سازمان اوقاف و امور خیریه، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج مستضعفان و خیرین مسکن‌ساز است.

  وزارت راه سالانه 200 هزار واحد مسکونی برای اقشار محروم خواهد ساخت

  کیان‌پور ادامه داد: بر اساس برنامه کارگروه ساخت مسکن محرومان قرار است که با همکاری دستگاه ها و سازمان های مربوطه سالانه حدود 200 هزار واحد مسکونی برای اقشار ضعیف جامعه ساخته شود. البته این مسئله با ارائه زمین و تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض به اقشار کم درآمد صورت خواهد گرفت.

  این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: البته یکی از دغدغه های اصلی برای تولید مسکن محرومان، شناسایی دیگر اقشار هدف است، در شرایط کنونی شاهدیم که عده ای دلال در طرح ملی مسکن ثبت نام کرده و امروز به دنبال فروش امتیاز خود هستند.

  عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن کم درآمدها نیازمند اطلاعات جامع است که در این رابطه برخی دستگاه های دخیل در اجرای طرح از جمله کمیته امداد و سازمان بهزیستی می توانند اطلاعات مربوطه را ارائه کنند.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی