مدیران خودروعصر اعتبار

برای تمامی املاک متعلق به شهرداری شناسنامه تهیه می‌شود

بازپس گیری ۲۱۲ ملک شهرداری از افراد غیر

عصر ساختمان- معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از تهیه شناسنامه برای تمامی املاک شهرداری تهران خبر داد.

بازپس گیری ۲۱۲ ملک شهرداری از افراد غیر
نسخه قابل چاپ
جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ - ۱۱:۴۳:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو« به نقل از ایسنا ، عبدالحمید امامی  در مورد وضعیت باز پس گیری املاک شهرداری با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده،  بهره برداری از حدود 2000 فقره از املاک شهرداری به افراد غیر سپرده شده است، گفت: لیست این اشخاص حقیقی و حقوقی بهره بردار املاک شهرداری، تهیه و در اختیار شورای شهر قرار گرفته است.

  وی با بیان اینکه بهره برداری از حدود 600  ملک به اشخاص سپرده شده بود که بررسی‌ها نشان از غیر مجاز بودن این اقدام داشت، افزود: به هر دلیلی بهره برداری از این املاک به افراد دیگر سپرده شده بود؛ اما حالا این واگذاری‌ها توجیه ندارد و باید بازپس گرفته شود.
  امامی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای فی مابین  اداره کل حقوقی و سازمان املاک در شهرداری تهران برای رسیدگی به املاک، اظهار کرد:‌ البته لازم به تاکید است که در این مدت 212 ملک از املاک تخلیه و بازپس گیری شده است و در این زمینه هماهنگی لازم با مقامات قضایی انجام شده تا در صورت لزوم از کمک آنها بهره‌مند شویم.

  امامی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته با سازمان ثبت اسناد و املاک، تفاهم نامه‌ای منعقد کردیم تا بر اساس آن بتوانیم از اطلاعات متقابل یکدیگر بهره مند شویم، گفت: در سه ماه اخیر سازماندهی کلیه املاک شهرداری را در دستور کار قرار دادیم،  هرچند که در گذشته این مسئله به نحوی دیگر انجام شده بود؛ اما سیستماتیک نبود و به همین دلیل در تلاش هستیم تا برای همه املاک شهرداری، خیابان‌ها و... شناسنامه تهیه کنیم به نحوی که تمامی مدارک، اسناد و ... مربوط به ملک در شناسنامه‌های الکترونیک موجود باشد.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی