عصر اعتبار

نرمش گمرک ایران در برابر هتل‌ها؛

هتل از رده‌ کالاهای لوکس خارج می‌شود

عصر ساختمان- رییس جامعه هتلداران ایران از توافق با گمرک ایران برای تغییر و کاهش تعرفه‌ی واردات تجهیزات هتلی خبر داد.

هتل از رده‌ کالاهای لوکس خارج می‌شود
نسخه قابل چاپ
جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۸:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصرساختمان» به نقل از ایسنا، جمشید حمزه‌زاده که توافق صورت گرفته با گمرک ایران را تحولی بزرگ در صنعت هتلداری کشور می‌داند، گفت: تعرفه‌ گمرکی تجهیزات وارداتی هتل تاکنون با حداکثر قیمت تعیین می‌شد، ‌چرا که این تجهیزات جزو کالای لوکس به شمار می‌آید. این برخورد، صنعت هتلداری کشور را تحت‌الشعاع قرار داده بود، چون بسیاری از هتل‌ها توان پرداخت تعرفه‌های سنگین گمرکی را نداشتند، بنابراین به استفاده از تجهیزات داخلی رو آورده بودند که این اقدام، کیفیت خدمات هتلی را با افت شدیدی مواجه کرده بود.

  وی سپس به جلسه‌ای که با حضور رییس گمرک ایران، معاون گردشگری کشور، رییس جامعه تورگردانان و همچنین مدیرکل دفتر ارزیابی و نظارت معاونت گردشگری برای پیگیری مشکلات گمرکی صنعت گردشگری تشکیل شد، اشاره کرد و افزود: ‌طبق توافق صورت گرفته با رییس گمرک، قرار شد از این پس سرمایه‌گذاران و صاحبان هتل‌ها برای واردات تجهیزات هتلی به جای پرداخت تعرفه‌های سنگین، ضمانت‌نامه بانکی ارائه دهند.

  حمزه‌زاده افزود:‌ این تصمیم که یکی از اقدامات مثبت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حمایت از صنعت هتلداری به شمار می آید، فرصتی را فراهم می‌کند تا جامعه‌ی هتلداران و گمرک ایران روی تعرفه‌های واردات تجهیزات هتلی بازنگری داشته باشند.

  به گفته‌ی او، قرار شده است فهرست تجهیزات وارداتی مورد نیاز هتل‌ها و تعرفه‌ی متناسب آن به صورت کارشناسی احصاء و پس از دریافت موافقت وزارتخانه‌های اقتصاد و دارایی و همچنین صنعت، معدن و تجارت، طرحی با عنوان «تعرفه‌‌ی حمایتی واردات تجهیزات هتلی» برای تصویب به هیأت دولت ارائه شود تا در جریان آن هتلداران نیز از معافیت‌های مالیاتی در این بخش بهره‌مند شوند.

  رییس جامعه هتلداران ایران گفت: ‌تصویب این طرح مشکل مهمی را از صنعت هتلداری کشور حل می‌کند، چرا که تجهیز و بروز نشدن هتل‌ها در چند سال اخیر با توجه به تعرفه‌های سنگینی که برای واردات کالاهای هتلی در نظر گرفته شده بود، سطح کیفیت خدمات را کاهش داده و حتی طرح استانداردسازی هتل‌ها را با چالش مواجه کرده بود.

  حمزه‌زاده بیان کرد: هتل‌های زیادی هستند که تمایل دارند برای بازسازی و به‌سازی، تجهیزات مورد نیاز خود را وارد کند، ‌ اما تعرفه‌های سنگین گمرکی مانع کار شده است. همین حالا صاحبان هتل‌های 4 و 5 ستاره و تازه ساخت علاقه‌مندند تجهیزات بروزتری را وارد کنند و تصویب این طرح می‌تواند کیفیت خدمات در صنعت هتلی ایران را بهبود بخشد.

   

  جهت دریافت آخرین اخبار از طریق تلگرام به کانال اختصاصی عصرساختمان (http://telegram.me/asresakhteman) بپیوندید. برای دریافت آخرین نسخه از نرم افزار تلگرام اینجا را کلیک کنید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  رویداد ها در یک نگاه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • هفته نامه عصر ساختمان
  • ماهنامه ساختمان
  • ماهنامه عصر ساختمان
  • عصرساختمان
  • عصرساختمان
  آخرین بروزرسانی ۶ روز پیش
  آرشیو