مدیران خودروعصر اعتبار

رفع ۱۰ اشکال اساسی در طرح اولیه زیرگذر کوی نصر

عصر ساختمان- به گفته معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ۱۰ ایراد اساسی طرح اولیه زیرگذر کوی نصر، در نتیجه اعمال ملاحظات مهندسی ارزش برطرف شده است.

رفع ۱۰ اشکال اساسی در طرح اولیه زیرگذر کوی نصر
نسخه قابل چاپ
يکشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۲:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از فارس، صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: اجرای مسیر دسترسی بزرگراه شهید چمران به خیابان گیشا که در طرح اولیه احداث زیرگذر کوی نصر به صورت یک خندق با عرض 7 متر و عمق 6 متر طراحی شده بود، نه تنها کیفیت زندگی در بلوک های ساختمانی شمال این معبر را به شدت کاهش می داد بلکه به دلیل امتداد تا ابتدای کوچه دوم خیابان گیشا، تردد عابران پیاده در این نقطه را مختل می کرد.

  صبوری با بیان آنکه در صورت اجرای مسیرهای دسترسی بزرگراه شهید چمران و زیرگذر کوی نصر به خیابان گیشا و همچنین دوربرگردان انتهای این معبر، 5 خط عبوری وارد 2 خط عبوری می شد، برهم خوردن تعادل خطوط ترافیکی و احتمال بالای پس زدن ترافیک در مسیر زیرگذر را از دیگر اشکالات اساسی در طرح اولیه دانست.

  وی یادآور شد: در طرح اصلاح شده ای که مبنای اجرای پروژه قرار گرفته است، علاوه بر اصلاح وضعیت دسترسی بزرگراه شهید چمران به خیابان گیشا، مسیر ورودی زیرگذر به این معبر حذف شده و ضمن طراحی یک دوربرگردان غیرهمسطح روبروی بوستان گفتگو، یک مسیر دسترسی اصولی به خیابان گیشا تعریف شده است؛ عملیات اجرایی این پل دوربرگردان جنوب به جنوب، به زودی متعاقب تجهیز کارگاه آغاز خواهد شد.

  معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اعلام کاهش 60 میلیارد تومانی هزینه اجرای پروژه احداث زیرگذر کوی نصر در نتیجه تمهیدات اعمال شده، اظهارات غیراصولی مبنی بر تلاش مدیریت شهری در جهت تسریع و کاهش احجام عملیات اجرایی پروژه با مقاصد انتخاباتی را رد کرد.

  وی با تاکید بر اینکه اصلاحات اعمال شده در طرح احداث زیرگذر کوی نصر با موافقت پلیس راهور تهران بزرگ صورت پذیرفته است، افزود: اجرای پروژه براساس طرح اولیه نه تنها کیفیت زندگی در خیابان گیشا را کاهش می داد بلکه به دلیل احتمال قطعی پس زدن ترافیک در مسیر زیرگذر تا بزرگراه های جلال آل احمد و شهید گمنام، بر مشکلات ترافیکی موجود در محل تقاطع می افزود.

  صبوری با بیان آنکه امکان تردد زودتر از موعد بهره برداری در مسیر غرب به شرق زیرگذر کوی نصر، به ویژه در ساعات اوج تردد در حال بررسی است، یادآور شد: شاید در چند روز آینده مسیر فوق برای یک بازه 3 تا 4 ساعته در طول شبانه روز باز شود تا علاوه بر مدیریت بهتر ترافیک، شهروندان تهرانی نیز شاهد بخشی از تلاش های خدمتگزاران خود در معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران باشند.

  پورسعیدخلیلی