مدیران خودروعصر اعتبار

سیل ۵۳۳۹ میلیارد تومان به جاده‌های کشور خسارت زد

عصر ساختمان- معاون وزیر راه و شهرسازی میزان خسارت سیل فروردین امسال به جاده‌های کشور را ۵ هزار و ۳۳۹ میلیارد تومان اعلام کرد.

سیل ۵۳۳۹ میلیارد تومان به جاده‌های کشور خسارت زد
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تسنیم، امیرمحمود غفاری با یادآوری این‌که در بررسی‌ها خسارت وارد شده به زیرساخت‌های حمل و نقلی 5339 میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد:‌ با همکاری ادارات کل استانی و همکاران معاونت برنامه‌ریزی و مدیریت منابع وزارت راه 4593 پروژه در سامانه سجاد وزارت کشور ثبت شده است.

  وی تصریح کرد: در این بررسی‌ها‌ استان‌های لرستان، خوزستان و گلستان به ترتیب با 1155 میلیارد تومان، 730 و 506 میلیارد تومان بیشترین خسارت وارد را داشته‌اند.

  وی ادامه داد:  از خسارت های وارده 4016 میلیارد تومان مربوط به بخش راه، 712 میلیارد تومان مربوط به ابنیه فنی و 437 میلیارد تومان خسارات به زیرساخت‌های ریلی وارد شده است.

  معاون وزیر راه و شهرسازی گفت:  با پیگیری‌های انجام شده از ستاد مدیریت بحران وزارت کشور 1500 میلیارد تومان اعتبار برای ترمیم آسیب‌های وارده از سیل در مرحله اول به وزارتخانه ابلاغ شد که 1200 میلیارد تومان از آن معادل 80 درصد به صورت تخصیص غیرنقدی بین 22 استان کشور و سازمان هواشناسی توزیع شد.

  غفاری افزود: با توجه به فاصله مابین خسارات وارده و اعتبار تخصیص یافته (مبلغ 3887 میلیارد تومان) و خساراتی که به دلیل پراکندگی و وسعت خسارات وارده و زمانبر شدن تهیه اطلاعات و برآورد آن در سامانه ثبت نشد، این معاونت با همکاری زیر بخش‌ها و مجریان نسبت به احصای پروژه‌های اولویت‌دار اضطراری با مبلغ مورد نیاز معادل 1995 میلیارد تومان اقدام کرد. با انجام این کار گزارش مربوطه به ریاست جمهوری و وزارت کشور ارائه شد تا با تایید و ابلاغ آن در فرصت زمانی باقی‌مانده تا پایان سال، سرعت لازم برای تکمیل پروژه‌های هدف گذاری شده به عمل آید.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی