مدیران خودروعصر اعتبار

مدیرکل راه و شهرسازی:

۲ هزار خانه در استان سمنان احداث می‌شود

عصر ساختمان- مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: ۲ هزار خانه با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در استان سمنان احداث می‌شود.

۲ هزار خانه در استان سمنان احداث می‌شود
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۰:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از ایرنا، حسین دهقان روز سه‌شنبه افزود: نام‌نویسی از متقاضیان استان سمنان برای خانه‌دار شدن در قالب طرح اقدام ملی مسکن از امروز 19 آذر به مدت سه روز آغاز شد.

  وی خاطر نشان کرد: سهمیه‌بندی در شهرستان‌های مختلف استان در نظر گرفته شده است و متقاضیان با مراجعه به سامانه ، اطلاعات دقیقی از نحوه نام‌نویسی کسب کنند.

  مدیرکل راه و شهرسازی استان سمنان گفت: بخشی از این واحدهای مسکونی در شهر جدید ایوانکی احداث می‌شود و براساس نرخ جمعیت ساخت خانه‌ها در شهرستان‌های استان انجام خواهد شد.

  دهقان تصریح کرد: زمان عملیات ساخت و دیگر موارد قانونی برای اجرای این طرح در روزهای آینده از سوی وزارت راه و شهرسازی اطلاع رسانی می شود.

  چهار استان سمنان، ایلام، آذربایجان غربی،خراسان رضوی و همچنین شرق سمنان و شهرستان ایرانشهر از 19 آذرماه به مدت سه روز فرصت دارند تا در سامانه مسکن ملی به نشانی https://tem.mrud.ir/ نام‌نویسی کنند.

  در  طرح اقدام ملی مسکن قرار است 400 هزار واحد مسکونی شامل 200 هزار واحد در شهرهای جدید، 100 هزار واحد در شهرهای زیر 50 هزار نفر از سوی بنیاد مسکن و 100 هزار واحد در بافت های فرسوده احداث شود.

  متقاضیان نام‌نویسی در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از روز اول فروردین ماه 84 به بعد باشند و پس از انقلاب اسلامی از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشد. به عبارتی فرم ‹‹ج›› در استعلام از سامانه مربوطه باید سبز باشد.

  شرط دیگر متاهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل 35 سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند.

  داشتن حداقل پنج سال سابقه سکونت در پنج سال اخیر در شهر مورد تقاضا از دیگر الزامات است.

  سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

  نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه ، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل 30 درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط اعلام شده است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی
  پربازدیدترین های ۲ روز گذشته
   پربازدیدترین های هفته
    رویداد ها در یک نگاه
    • شماره ۱۷ و ۱۸
    • ۰
    • ۰
    • هفته نامه
    • ۰
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    • هفته نامه
    آخرین بروزرسانی ۵ ماه پیش
    آرشیو