مدیران خودروعصر اعتبار

مدیر عامل بانک مسکن پاسخ داد؛

تعیین تکلیف سقف تسهیلات خرید مسکن تا ۲ هفته آینده

عصر ساختمان- انارکی گفت: سقف تسهیلات خرید مسکن تا ۲ هفته آینده در شورای پول و اعتبار به تصویب می‌رسد.

تعیین تکلیف سقف تسهیلات خرید مسکن تا ۲ هفته آینده
نسخه قابل چاپ
سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۹:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از باشگاه خبرنگاران، ابوالقاسم رحیمی انارکی رئیس بانک مسکن در مراسم رونمایی از طرح آباد با بیان اینکه در سال گذشته به دلیل اتفاقاتی که در بخش اقتصادی کشور رخ داده بود بسیار نگران گروه سرمایه گذاری مسکن بودیم، گفت: میزان مشارکت در ساخت واحد‌ها توسط این شرکت بسیار کاهش یافته بود و آن‌ها تبدیل به بساز بفروش شده بودند.

  رحیمی انارکی با بیان اینکه تعداد واحد‌های فعال توسط این شرکت‌ها بسیار کاهش یافته بود، گفت: کمترین میزان حیات در سال 97 بود، اما خوشبختانه با حضور نیرو‌های فعال شرکت روند امیدوار کننده‌ای را در یک سال گذشته طی کرد.

  رئیس بانک مسکن با اشاره به اینکه ما توانستیم میزان بدهی‌های معوق در شرکت را که ناشی از تسهیلات بودند را کاهش دهیم.
   

  او اظهار کرد: روند و وضعیت مناسب در سال‌های گذشته وجود نداشت، اما امسال روز‌های پر کاری را طی می‌کنیم.

  رحیمی انارکی با یبان اینکه ما توانستیم مشکلات را پشت سر بگذاریم، گفت: شرکت به ریل اصلی خود بازگشته و هم اکنون بدهی‌های این شرکت به 19 میلیارد ریال رسیده است.

  رئیس بانک مسکن تصریح کرد: ما هم اکنون یک میلیون متر مربع پروژه در دست کار داریم که شامل 6 هزار و 500 واحد مسکونی می‌شود.

  او افزود: این تعداد واحد را ما در قالب طرح آباد و 32 پروژه اجرا خواهیم کرد.

  رحیمی انارکی با بیان اینکه امیدواریم با تکمیل این واحد‌ها یک اتفاق خاص و ویژه‌ای در حوزه مسکن کشور رخ دهد، گفت: بعد از انقلاب سابقه ساخت چنین پروژه‌هایی وجود نداشته است و ما از طریق آن ذخایر زمینی خود را افزایش خواهیم داد.

  رئیس بانک مسکن اظهار کرد: خوشبختانه وزیر راه و شهرسازی هم قول مساعد برای همکاری با شرکت داده است و ما باید علاوه بر افزایش تولید بر روند افزایش کیفیت‌ها هم فعالیت کنیم.

  رحیمی انارکی با اشاره به اینکه باید کیفیت واحد‌ها و قیمت آن‌ها به گونه‌ای باشد که متقاضیان در صف قرار بگیرند، گفت: باید در حدی کیفیت کار را افزایش و قیمت تمام شده را کاهش دهیم تا متقاضیان برای خرید آن‌ها نوبت بگیرند.

  او اظهار کرد: امیدواریم با مجموعه تلاش‌ها که توسط تمامی بخش‌ها انجام می‌شود کیفیت را در احداث پروژه‌ها کنترل کنیم.

  رئیس بانک مسکن افزود: ما برای اولین بار توانستیم به عنوان یک شرکت تسهیل‌گر مجوز‌های لازم را از شرکت‌های بازآفرینی شهری دریافت کنیم.

  او افزود: مقدمات برای افزایش کیفیت‌ها شروع شده و سازنده‌ها گواهینامه کنترل کیفیت را صادر خواهند کرد.

  او همچنین در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه شهر اندیشه از طرح اقدام ملی مسکن حذف نشده است، گفت: ما از طرح محله سیروس خارج شده‌ایم چرا که این پروژه برای ما توجیه اقتصادی کافی نداشت.

  رحیمی انارکی اظهار کرد: هم اکنون این پروه توسط شهرداری‌ها در حال انجام است و طرح جدیدی را برای این پروژه انجام خواهند داد.

  رئیس بانک مسکن در پاسخ به سوال خبرنگار بورس،بانک و بیمه  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان درباره برنامه بانک مسکن برای افزایش تسهیلات خرید مسکن گفت: رقم جدیدی را برای خرید تسهیلات مسکن در نظر گرفته‌ایم تا 2 هفته آینده این رقم جدید به شورای پول و اعتبار به تصویب خواهد رسید.

  او همچنین درباره آخرین وضعیت کارت اعتباری خرید مصالح ساختمانی هم گفت: کار طراحی آن به اتمام رسیده که این طرح مشکلات حقوقی داشته است که به زودی آن را رفع و به مرحله اجرا خواهیم رساند.

  رحیمی انارکی با بیان اینکه در قالب طرح اقدام ملی مسکن صندوق پس انداز مسکن یکم فعالیت خواهد داشت، گفت: دارندگان این حساب در این طرح در اولویت قرار خواهند گرفت.

  رئیس بانک مسکن یادآور شد: 140 هزار واحد توسط بانک مسکن در قالب طرح اقدام ملی ساخته خواهد شد.

  او همچنین در پاسخ به سوالی درباره ارائه تسهیلات به مستاجران هم گفت: مجددا این طرح را مطرح کرده‌ایم و امیدواریم ایرادات جدیدی برای این نوع تسهیلات مطرح نکنند و با جمع بندی که در شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی انجام می‌َشود بتوانیم آن را عملیاتی کنیم.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی