مدیران خودروعصر اعتبار

اعترافات تلخ وزیر راه و شهرسازی:

زمین دولتی برای مسکن ملی وجود ندارد

عصر ساختمان- وزیر راه و شهرسازی گفت: اجرای طرح ملی مسکن در کلان شهرها با معضل روبه رو است، زیرا زمین گران است و از سوی دیگر زمین دولتی وجود ندارد. بنابراین نمی‌توان برای جامعه هدف- قشر متوسط به پایین- مسکن ساخت.

زمین دولتی برای مسکن ملی وجود ندارد
نسخه قابل چاپ
دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۴:۰۰

  به گزارش پایگاه خبری «عصر ساختمان» به نقل از تجارت‌نیوز، در حالی که تا روز گذشته ظرفیت ثبت نام مسکن ملی در پنج استان دیگر تکمیل شد، وزیر راه و شهرسازی اذعان کرد که زمین دولتی برای این طرح وجود ندارد.

  محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی درباره طرح ملی مسکن به خانه ملت گفته است: طرح ملی مسکن به صورت واقعی و تقاضا محور پیش می‌رود و میزان عرضه و تقاضا در حدود 70 درصد شهر‌هایی که در این طرح شرکت کردند، منطبق است بنابراین وزارت راه و شهرسازی باید برای حدود 30 درصد باقی مانده پروژه پیش بینی کرده و فراخوان دهد.

  وی با بیان اینکه طرح ملی مسکن با توجه به نیاز افراد واجد شرایط پیش‌بینی می‌شود، افزود: اجرای طرح ملی مسکن در کلان شهر‌ها با معضل روبه‌روست، زیرا زمین گران است و از سوی دیگر زمین دولتی وجود ندارد بنابراین نمی‌توان برای جامعه هدف قشر متوسط به پایین مسکن ساخت. به منظور حل این مشکل در شهر‌های جدید و شهرک‌های اطراف پیش بینی‌های لازم انجام می‌گیرد.

  عضو کابینه دوازدهم طرح ملی مسکن را نهضت دانست و اظهار کرد: طرح ملی مسکن ادامه دار خواهد بود تا جایی که به تولید مسکن مناسب تبدیل شود.

  وزیر راه و شهرسازی درباره برخی اعتراضات مبنی بر زیاد بودن میزان پیش پرداخت ثبت نام در طرح ملی مسکن، اضافه کرد: فردی که به دنبال خرید مسکن است باید پول داشته باشد و آنچه در شهر‌های مختلف به عنوان مبلغ اولیه برای ثبت نام در طرح ملی مسکن تعیین شده حداقلی بوده و متناسب با تمامی جوانب است.

  برچسب ها
  پورسعیدخلیلی